• Kaklinė stuburo dalis dalis yra laisva, judesių amplitudės yra labai didelios, kaklinė stuburo dalis palaiko galvą. Dėl minėtų savybių ši stuburo dalis yra dažniausiai traumuojama.
• Kaklo slanksteliai skiriasi nuo kitų slankstelių skersinėse ataugose esančiomis angomis. Tai pat jų keternės ataugos yra dvišakės, išskyrus tik paskutinė slankstelį, turintį ilgoką keterinę ataugą. Atlanto ir ašinio slankstelio sandara skiriasi nuo kitų slankstelių.
• Atlantas neturi kūno. Jį sudaro du lankai: preikinis ir ir užpakalinis bei šononės dalys. Šoninėse dalyse yra viršutinės ir apatinės duobutės. Viršutinėmis duobutėmės atlantas jungiasi su pakauskauliogumburais, o apatinėms – su antruoju kakalo slanksteliu.
• Antrasis kaklo slankstelis (ašinis) turi kūno viršuje dantį, kurio sąnarinis paviršius jungiasi su su priekiniu atlanto lanku.
• Nors srityje, judėjimas kiekvienu tarpslanksteliniu susijungimu yra santikinai mažas, didėjantis judėjimas yra žymiai virš visos stubururinės krūtinės dalies. Maždaug 30-40 laipsnių lenikas ir 20-25 laipsnių tiesimas gaunamas per krūtinės sritį. Tokia kinematika parodo situacija kartu lenkimo ir tiesimo per visą krūtininę sritį. Ekstremalus tiesimas yra apribotas dėl smūgio jėgos per gretimai einantį žemyn nuolaidų greitesnio sukimosi procesą, ypač tarpkrūtininio slankstelio. Lenkimo ir tiesimo dydis, padidėja kaukolės uodeginėje pusėje.
• Maždaug 30 laipsnių horizontalios plokštumos sukimasis įvyksta kiekvienoje pusėje per krūtinės sritį. Sukimasis per T6 ir T7, įvyksta artimojoje frontalinėje plokštumoje, kai jungiasi su žemesnia sąnarine briaunele, iš T6 slystą per trumpą atstumu, dar tai pat jungiasi su aukštesnia sąnarine briaunele iš T7. Svarbiausia, mažėja laisvės ašies sukimuisi, krūtinine stuburo dalimi kaukolės uodeginėje pusėje.
• Dominuojantis frontalinės plokštumos orientacija krūtinės briaunelės paviršiuose duoda santikinę laisvę šoniniam lenkimui. Šoninis lenkimas krūtinės srityje, sudaro situacija su visišku šoniniu lenkimu per krūtininės stuburo dalies sritį. Maždaug 25 laipsnių šoninis lenkimas įvyksta kiekvienoje krūtinės srities pusėje. Šoninis lenkimas T6 – T7, įvyksta žemyn briaunelės paviršiuose T6, slidime aukštyn, priešingos pusės lenkimui – šoniniam lenkimui ir žemesniojo pusėje to paties lenkimo – šoniniam lenkimui. Pastebėtina kraštelių kritimas...
Šį darbą sudaro 1644 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!