Kaunas
ĮVADAS
Hipotirozė yra liga, išsivystanti, sumažėjus skydliaukės veiklai. Sumažėjusią skydlaiukės funkciją lemia nepakankamas ar net visiškas jos neišsivystymas, netaisyklinga padėtis, uždegimas (tiroiditas), pavyzdžiui persirgus ūminiu tonzilitu
Hipotirozė gali būti įgimta (dar vadinama kretinizmu), arba įgyta (kitaip - miksedema)– atsirandanti po infekcinių ligų, traumų, skydliaukės operacijų arba pašalinus distopinę skydliaukę, taip pat kai yra nepakankama hipofizės veikla. Skiriama pirminė, antrinė ir tretinė įgyta hipotirozė. Hipotirozė yra po cukrinio diabeto dažniausia vaikų endokririnė liga.
HIPOTIROZĖ
Hipotirozė – sindromas, lemiamas visiškos ar dalinės skydliaukės hormonų tiroksino (T4) ir trijodtironino (T3) stokos arba taikininių audinių nejautrumo jų poveikiui. Skiriama pirminė hipotirozė, atsirandanti dėl skydliaukės defekto, antrinė hipotirozė – dėl TTH (tirotropinio hormono) stokos ir tretinė hipotirozė, kuri prasideda, kai stinga pogumburyje sekretuojamo tiroliberino. Skydliaukės hormonai tiesiogiai veikia smegenų ląstelių augimą ir veiklą. Jie turi įtakos neuronų skaičiui ir raidai, gerina jų sinapsių ryšį. Skydliaukės hormonai stimuliuoja baltymų sintezę, vandens ir elektrolitų transportą, aktyvina mitochondrijas, amino rūgščių ir lipidų metabolizmą, dalyvauja termogenezėje, skatina organizmo augimo ir brendimo procesus. Kuo ankščiau vaikui atsiranda bet kurios kilmės hipotirozė, tuo didesnė negrįžtamo galvos smegenų pažeidimo rizika, tuo ryškesni metabolizmo sutrikimai. Tik laiku pradėta pakaitinė terapija leidžia išvengti nervų sistemos pažeidimų ir kitų hipotirozės lemiamų pasekmių.
HIPOTIROZĖS ETIOLOGIJA
Dažniausia yra įgimta hipotiroze. Įgyta hipotiroze atsiranda po įvairių
infekcinių ligų (įtariamas autoimuninis procesas), taip pat po operacijų (strumektomijos) arba pašalinus ektopinę skydliaukę. Antrinė hipotiroze pasireiškia trūkstant tirotropinio hormono (TTH), kai esti pažeista hipofizė, arba tireorilizing hormono (tiroliberino), kai esti pažeistas hipotalamas. Pastaroji forma dar vadinama tretine hipotiroze. Endeminėmis skydliaukės ligomis sergama tam tikrose vietovėse, kur maiste trūksta jodo. Yra 6 skydliaukės hormonų sintezės defekto rūšys. Sergant hipotiroze, pirmiausia nukenčia centrinė nervų sistema ir medžiagų apykaita — baltymų, riebalų, angliavandenių, druskų, vandens, vitaminų. Medžiagų apykaita ir oksidacijos procesai sulėtėja. Sutrinka nervų sistemos mielinizacija. Lėtėja kaulėj imas, ypač enchondrinė osifikacija, blogai auga kaulai. Dėl glikoproteidų apykaitos sutrikimo, mucino kaupimosi...
Šį darbą sudaro 1186 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!