Kineziterapija _ gydymas judesiu (lot.kinezis _ judesys, terapia _ gydymas) _ yra viena pagrindinių reabilitacijos priemonių. Tinkamas judesys padeda pagerinti ir išlaikyti kaulų ir raumenų, širdies kraujagyslių ir kitų sistemų funkcinę būklę. Sudarant ligoniams kineziterapijos priemonių planą, būtina įvertinti ne tik bendrą ligonių būklę, biosocialinių funkcijų sutrikimus, bet ir pakenktų organų ar sistemų būklę.
Terminas “reabilitacija” medicinoje pirmą kartą pavartotas 1946m., tada pradėtos kurti ir pirmosios reabilitacijos tarnybos. Jų atsiradimui turėjo įtakos pačių neįgaliųjų judėjimas už savo teises. Invalidumo priežastys nevienodos: besivystančiose šalyse invalidumo augimą skatina prasta mityba, infekcinės ligos, o išsivysčiusiose šalyse vyrauja nelaimingi atsitikimai, lėtinės somatinės ligos, alkoholizmas ir narkomanija.
Fizinės medicinos ir reabilitacijos priemonės reikalingos kuo ankstesnėje ligos stadijoje, todėl galima kalbėti apie etapiškumą: stacionaras, ambulatorija, poliklinika, sanatorija ir namai. Kiekvienam etapui keliami skirtingi uždaviniai, nes yra skirtingas reabilitacinių priemonių panaudojimo galimybes. Gydant neįgaliuosius, reabilitaciją vykdo reabilitacijos specialistų grupė, kurią sudaro įvairių medicinos profesijų specialistai bei socialiniai darbuotojai.
Reabilituojant naudojamos įvairios priemonės: vaistai, fiziniai veiksniai, psichoterapija, mankšta, masažas, darbo terapija, kompensacinė technika, protezavimas.
Kineziterapija _ viena iš pagrindinių reabilitacijos ir sveikatos grąžinimo priemonių. Judesys fizinių veiksnių visumos dalis, natūrali biologinė organizmo funkcija. Judėjimas _ fiziologinis organizmo augimo, vystymosi ir formavimosi stimuliatorius.
4.Regeneracinių procesų organizme skatinimas.
Kineziterapijos principai:
Atliekant kineziterapijos procedūras, reikia laikytis tam tikrų fiziologiškai pagrįstų pedagoginių principų. Kineziterapija _ ne tik gydymas, bet ir fiziologinis procesas.
Laipsniškumas. Šiuo principu vadovautis didinant krūvį. Gydomojo kurso metu pamažu didinamas kineziterapijos seansų skaičius, judesių amplitudė, kartojimų skaičius, intensyvumas, sudėtingumas.
Sistemingumas. Kineziterapijos procedūros atliekamos ilgą laiką, nedarant ilgesnių pertraukų.
Individualumas. Vadovaujantis šiuo principu, reikia įsigilinti į patologinio proceso pobūdį, priežastį, adaptacines_kompensacines organizmo galimybes, ligonio fizinį išsivystymą, amžių, profesiją.
Sąmoningumas. Sąmoningas ir valingas ligonio dalyvavimas gydymo procese, bendradarbiavimas su kineziterapeutu turi reikšmės procedūrų efektyvumui.
Visapusiškumas. Kineziterapijos procedūros turi veikti ne tik pažeistą organą, bet ir visą organizmą, lavinti neurorefleksinius, endokrininius_humoralinius mechanizmus, didinti organizmo adaptacines galias.
Kineziterapijos metodai. Metodus medikai privalo gerai mokėti ir taikyti...
Šį darbą sudaro 2334 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!