Aktualumas. Sociologija - mokslas, nagrinėjantis socialinių sistemų sąveiką visuomenėje. Sociologijos objektas- visuomenė ir jos atskiros dalys, socialiniai procesai ir reiškiniai.
Socialinių darbuotojų rūpesčiai, susidūrus su gausybe problemų tuoj po pramonės revoliucijos: spartus miestų augimas, o kartu ir lūšnų daugėjimas, masinė imigracija, masiniai žmonių judėjimai tradicinio gyvenimo būdo irimas ir šių procesų sukelta individų dezorientacija – visos šios ir panašios problemos paskatino daug socialinių tyrimų.
Socialinis darbas, nors ir tvirtai teoriškai pagrįstas, yra tam tikra praktinė veikla visuomenėje. Sociologija nėra praktinė veikla, tai pastanga suprasti.
Sociologas stengiasi pamatyti bei suprasti, kas yra iš tikrųjų sociologo darbas – kuo tiksliau surinkti informaciją apie kokų nors socialiniį reiškinį.
Sociologija, kaip mokslo šaka, iškilo tam tikroje Vakarų istorijos pakopoje.
Dažniausiai mes patys trokštame to, ko visuomenė tikisi iš mūsų. Mes norime paklusti taisyklėms. Mes norime vaidinti vaidmenis, kuriuos visuomenė paskyrė. O tai įmanoma ne todėl, kad visuomenės galia yra silpnesnė, bet todėl, kad ji daug kartų stipresnė, negu tvirtinome anksčiau. Visuomenė lemia ne tik tai, ką mes darome, bet ir kas mes esame.
Nuo pat pradžių sociologija laikė save mokslu. Sociologijai ypač patartina nesieti savęs su grynuoju moksliškumu, kuriam svetimas humoro jausmas.
Sociologų naudojama mokslo metodika suponuoja keletą tik šiai disciplinai būdingų vertybių. Pirma tai – atidus dėmesys dalykams, kurie kitiems mokslininkams atrodo neverti būti mokslinio tyrimo objektais. Visa, ką žmonės daro ar kuo yra, - nesvarbu, kiek tai įprasta bei kasdieniška, - gali būti reikšminga socialiniam tyrimui. Kita tokia specifinė vertybė yra susijusi su būtinybe išklausyti kitus, neprimetant jiems savo pažiūrų. Dar viena specifinė žmogiška savybė – tai sociologo atsakomybė vertinti gautus duomenis neatsižvelgiant į savo simpatijas ar antipatijas, išankstines nuostatas, viltis bei nuostatas.
Problema. Socialinė problema – ne tik suvokti kodėl kažkas “buksuoja“, vyksta ne pagal socialinio spektaklio režisierių ir vadovų planus, svarbiausia – kaip funkcionuoja visa sistema, kokios jos prielaidos ir kas ją vienija.
Problemos, kurias turi spręsti sociologas, -...
Šį darbą sudaro 3463 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!