KAM REIKALINGA SOCIOLOGIJA IR KĄ JI NAGRINĖJA.
Paprastai žmogus retai susimąsto, kad gyvena visuomenėje, yra veikiamas jos dėsnių. Jam labiau rūpi konkretesni dalykai: šeima, mokykla, darbas, laisvalaikis ,draugai. Kai kyla problemų, pasikliaujama vadinamuoju sveiku protu, remiamasi savo gyvenime sukaupta patirtimi. Nors ne retai tas sveikas protas nepateisina lūkesčių, ypač sudėtingais visuomenės ar asmeninio gyvenimo laikotarpiais. Štai vyras su žmona išgyveno kartu trisdešimt metų, bet nutaria skirtis. Dorai negali nė paaiškinti, kodėl. Bendradarbiai šnibždasi : „ Bosas susirado sekretorę“. Vyras įsitikinęs, kad pagaliau įsimylėjo. Sekretorė jau mintyse vairuoja boso „jaguarą“. Įskaudinta žmona dar viliasi, jog vyrui tas apsvaigimas praeis, ji apskritai nesupranta, kodėl taip atsitiko. Tiek vyrui, tiek žmonai atrodo, kad jų santuoka labai jau individuali, ypatinga. Tačiau šeimos sociologija, remdamasi daugybe panašių faktų, gali gana tiksliai nustatyti šios situacijos priežastis ir net prognozuoti pasekmes. Taigi reikalingas ne tik kasdieninis žinojimas, bet ir specialus mokslas apie visuomenę.
Visais laikais atsiranda aktyvesnių žmonių, kurie nori labiau susivokti visuomenėje, suprasti, dėl kokių priežasčių yra taip ,o ne kitaip. Be to, geriau pažinti visuomenę rūpi ir valdžios atstovams. Akivaizdu, jei žinai, kaip klostosi reikalai visuomenėje, geriau ir valdyti. Todėl nuo pačios žmonių civilizacijos pradžios buvo žmonių, kurie profesionaliai užsiiminėjo visuomenės pažinimu. Tiesa, iš pradžių tai buvo religinis pažinimas, kai visa visuomenės sandara buvo kildinama ir aiškinama Aukščiausiojo valia. Prisiminkime, kokią galią senovės Egipte turėjo žyniai. Vėliau, civilizacijoms bręstant, atsirado filosofinis pažinimas. Visuomenė buvo vertinama filosofų sukurtais abstrakčiais modeliais. Pavyzdžiui, Tomas Kampanela (1864- 1917) sukūrė „ Saulės miesto“ (1602)- visuotinės gerovės visuomenės modelį. Tačiau naujaisiais laikais, ypač XIX ir XX a., modernėjant visuomenei abstrakčių modelių nebepakako. Tiek valdžiai, tiek piliečiams reikėjo konkretumo: kodėl įvyko taip, o ne kitaip, kokios priežastys, ką daryti, kad būtų geriau efektyviau? Todėl reikėjo visuminio, integralaus mokslo, tiksliau paaiškinančio procesus ir reiškinius, vykstančius visuomenėje. Taigi visuomenės raida, civilizacijos brandumas reikalavo apibendrinančio visuomenės mokslo....
Šį darbą sudaro 1390 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!