Esės

Kam reikalinga sociologija ir ką ji nagrinėja

10   (1 atsiliepimai)
Kam reikalinga sociologija ir ką ji nagrinėja 1 puslapis
Kam reikalinga sociologija ir ką ji nagrinėja 2 puslapis
Kam reikalinga sociologija ir ką ji nagrinėja 3 puslapis
Kam reikalinga sociologija ir ką ji nagrinėja 4 puslapis
Kam reikalinga sociologija ir ką ji nagrinėja 5 puslapis
Kam reikalinga sociologija ir ką ji nagrinėja 6 puslapis
Kam reikalinga sociologija ir ką ji nagrinėja 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

KAM REIKALINGA SOCIOLOGIJA IR KĄ JI NAGRINĖJA.
Paprastai žmogus retai susimąsto, kad gyvena visuomenėje, yra veikiamas jos dėsnių. Jam labiau rūpi konkretesni dalykai: šeima, mokykla, darbas, laisvalaikis ,draugai. Kai kyla problemų, pasikliaujama vadinamuoju sveiku protu, remiamasi savo gyvenime sukaupta patirtimi. Nors ne retai tas sveikas protas nepateisina lūkesčių, ypač sudėtingais visuomenės ar asmeninio gyvenimo laikotarpiais. Štai vyras su žmona išgyveno kartu trisdešimt metų, bet nutaria skirtis. Dorai negali nė paaiškinti, kodėl. Bendradarbiai šnibždasi : „ Bosas susirado sekretorę“. Vyras įsitikinęs, kad pagaliau įsimylėjo. Sekretorė jau mintyse vairuoja boso „jaguarą“. Įskaudinta žmona dar viliasi, jog vyrui tas apsvaigimas praeis, ji apskritai nesupranta, kodėl taip atsitiko. Tiek vyrui, tiek žmonai atrodo, kad jų santuoka labai jau individuali, ypatinga. Tačiau šeimos sociologija, remdamasi daugybe panašių faktų, gali gana tiksliai nustatyti šios situacijos priežastis ir net prognozuoti pasekmes. Taigi reikalingas ne tik kasdieninis žinojimas, bet ir specialus mokslas apie visuomenę.
Visais laikais atsiranda aktyvesnių žmonių, kurie nori labiau susivokti visuomenėje, suprasti, dėl kokių priežasčių yra taip ,o ne kitaip. Be to, geriau pažinti visuomenę rūpi ir valdžios atstovams. Akivaizdu, jei žinai, kaip klostosi reikalai visuomenėje, geriau ir valdyti. Todėl nuo pačios žmonių civilizacijos pradžios buvo žmonių, kurie profesionaliai užsiiminėjo visuomenės pažinimu. Tiesa, iš pradžių tai buvo religinis pažinimas, kai visa visuomenės sandara buvo kildinama ir aiškinama Aukščiausiojo valia. Prisiminkime, kokią galią senovės Egipte turėjo žyniai. Vėliau, civilizacijoms bręstant, atsirado filosofinis pažinimas. Visuomenė buvo vertinama filosofų sukurtais abstrakčiais modeliais. Pavyzdžiui, Tomas Kampanela (1864- 1917) sukūrė „ Saulės miesto“ (1602)- visuotinės gerovės visuomenės modelį. Tačiau naujaisiais laikais, ypač XIX ir XX a., modernėjant visuomenei abstrakčių modelių nebepakako. Tiek valdžiai, tiek piliečiams reikėjo konkretumo: kodėl įvyko taip, o ne kitaip, kokios priežastys, ką daryti, kad būtų geriau efektyviau? Todėl reikėjo visuminio, integralaus mokslo, tiksliau paaiškinančio procesus ir reiškinius, vykstančius visuomenėje. Taigi visuomenės raida, civilizacijos brandumas reikalavo apibendrinančio visuomenės mokslo....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1390 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (1390 ž.)
Darbo duomenys
  • Sociologijos esė
  • 7 psl., (1390 ž.)
  • Word failas 54 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią esę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Sociologija ir sociologijos teorija

Sociologija ir sociologijos teorija Sociologija Peržiūrėti darbą

Šeimos sociologija Lietuvoje: katalikų bažnyčios Lietuvoje požiūris į šeimą ir jos vietą visuomenėje

Šeimos sociologija Lietuvoje: katalikų bažnyčios Lietuvoje požiūris į šeimą ir jos vietą visuomenėje Sociologija Peržiūrėti darbą

Mirties sociologija: mirties kultūra ir jos kaita Lietuvoje

Mirties sociologija: mirties kultūra ir jos kaita Lietuvoje Sociologija Peržiūrėti darbą

L. Berger sociologija

L. Berger sociologija Sociologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt