Tikrino: dėst.
ĮVADAS
Emile Durkheimas 1858m. gimė Prancūzijoje, žydų šeimoje. Durkheimas mirė 1917m. po to, kai sužinojo, jog pirmajame pasauliniame kare žuvo jo sūnus. Emile Durkheimas parašė keturias knygas:
1893m. „Visuomenės darbo pasidalijimas“
1895m. „Sociologijos metodo taisyklės“
1987m. „Savižudybė“
1912m. „Religinio gyvenimo elementariosios formos“
Taip pat jis leido žurnalą „Sociologijos metraštis“. Durkheimas tęsė Imanuelio Kanto, Žano Žako Ruso idėjas. Emanuelis Durkheimas teigė, jog reikia sakyti, kad sociologija turi atskirą dalyką, tikrovę, susidedantį iš socialinių faktų. Socialiniai faktai: mąstymo, jutimo, veikimo formos, kurios egzistuoja nepriklausomai nuo individų ir yra žmonių veiklos rezultatas, bet juos veikia virš individo. Durkheimas savo knygoje „Sociologijos metodo taisyklės“ plačiai aptarė taisykles, susijusias su socialiniu faktu. Nagrinėjo kas tai yra socialinis faktas, aptarė taisykles, susijusias su socialinių tipų susidarymu, faktų stebėjimu, aiškinimu. Taip pat aptarė taisykles, susijusias su įrodymais.
Kitoje savo knygoje „Savižudybė“, Durkheimas nagrinėjo kas tai yra savižudybė, dėl ko žmonės žudosi, nustatė tris pagrindinius savižudybės tipus. Šioje knygoje Emile Durkheimas labai išsamiai išnagrinėjo savižudybės problemą
Kas tai yra socialinis faktas?
Terminas „socialinis faktas“ taikomas ne itin tiksliai. Paprastai jis vartojamas pavadinti visiems visuomenėje vykstantiems reiškiniams, jei tik jie atspindi kokį nors bendrą socialinį interesą. Bet tada nerasi žmogiško įvykio, kurio negalėtum pavadinti socialiniu. Kiekvienas individas geria, valgo, protauja, ir visuomenė suinteresuota, kad tos funkcijos būtų atliekamos reguliariai. Taigi jei tie faktai būtų socialiniai, socialogija neturėtų savo objekto ir jos sritis susilietų su biologijos ir psichologijos sritimi.
O iš tikrųjų kiekvienoje visuomenėje egzistuoja apibrėžta grupė reiškinių, savo būdingomis savybėmis besiskiriančių nuo tų, kuriuos tiria kiti gamtos mokslai.
Štai faktų kategorija, išsiskirianti labai specifinėmis savybėmis: jie pasireiškia veikimo, mąstymo ir jautimo būdais, išoriniais individui ir pasižyminčiais prievartine jėga, kuriai veikiant jie įsigali žmoguje. Todėl jų neįmanoma supainioti nei su organiniais reiškiniais, nes jie susideda iš vaizdinių ir veiksmų, nei su psichiniais reiškiniais, egzistuojančiais tik individualioje sąmonėje ir per ją. Jie sudaro naują rūšį, taigi jiems privalu duoti pavadinimą socialiniai....
Šį darbą sudaro 1137 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!