Rašiniai

Ką gali pakeisti vienas žmogus? (rašinys)

10   (1 atsiliepimai)
Ką gali pakeisti vienas žmogus? (rašinys) 1 puslapis
Ką gali pakeisti vienas žmogus? (rašinys) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Ką gali pakeisti vienas žmogus?

,,Kai žmogui šiame pasaulyje bloga, tai jis ir pats būna blogas, o kai gera, tai ir jis geras“, - yra pasakiusi lenkų

publicistė ir novelistė Eliza Ožeškienė. Nuo žmogaus būsenos šiame pasaulyje priklauso jo elgesys aplinkoje. Jeigu

žmogus jaučiasi blogai, tai jis tą nuotaiką ir skleis į pasaulį. Tačiau jei jis jaučiasi laimingas, tai jis ta laime dalinsis su

kitais. Žmogus, pakeitęs savo pažiūrį į gyvenimą, taip gali pakeisti ir kitų žmonių gyvenimus. Taip vienas žmogus gali

padaryti daug gero visuomenei. Šią tema padės atskleisti XX amžiaus pirmosios pusės poetas – karys Bronius Krivickas ir XXI amžiaus režisierius bei rašytojas Marius Ivaškevičius.

Sunkiomis akimirkomis vienas žmogus gali įkvėpti tautą drąsos savo paties pasiryžimu. Tokį žmogų vaizduoja XX amžiaus pirmosios pusės rašytojas, karys Bronius Krivickas savo lyrikoje. Drasa – tai būdas pasipriešinti savo instinktams, kurie skatina mus neišsiskirti iš minios, koncentruotis tik į pagrindinius savo poreikius, pabėgti baimės akivaizdoje. Tačiau ne visi žmonės šią savybę turi. Pasak Antikos filosofo Platono, didžiausia žmogaus pergalė yra nugalėti save. Tai yra beprotiškai sunkus iššūkis, nes žmogus turi pasipriešinti savo prigimčiai, turėti drąsos išlipti iš savo komforto zonos. Ši problema buvo ypatingai aktuali XX amžiaus viduryje, kai Lietuva antrą kartą buvo okupuota sovietų. Daugelis savo šalies laisvę praradusių žmonių tiesiog prisitaikė prie moralę žlugdančios ir baimę keliančios totalitarinės sistemos. Tačiau atsirado tokių drąsuolių, kurie nesusitaikė su prievarta ir stojo į rezistencinę kovą. Vienas jų – buvo partizanas Bronius Krivickas. Nors ir turėjo galimybę išvykti, lietuvių filologas drąsiai pasitraukė į miškus ir ištikimai vykdė savo poetinę misiją. 1952 m. partizanas Bronius Krivickas, išduotas savo būrio vado, su draugais žuvo per susišaudymą. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, 1998 m. poetas po mirties apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi. Tai vienas aukščiausių Lietuvos valstybės apdovanojimų už didvyrišką narsą ir ištvermę, ginant Lietuvos Respublikos laisvę ir nepriklausomybę. Jis ne tik kovojo, bet ir vertė įvairius kūrinius, daug rašė pats. Vienas žymiausių jo sonetų - ,,Kai kovoj tu keliesi į ataką’’. Kūrinyje lyrinis subjektas išlaiko stojišką laikyseną. Pasakymas ,,ligi galo” reiškia begalinį jo pasiryžimą. Mirtis tik įprasmina šią drąsią poziciją, paaukoti savo gyvybę dėl tėvynės jam yra garbė. Nors B. Krivicko poezijoje

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1179 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (1179 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (1179 ž.)
  • Word failas 20 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt