Analizės

K. Donelaičio "Metų" stilistika

10   (1 atsiliepimai)
K. Donelaičio "Metų" stilistika 1 puslapis
K. Donelaičio "Metų" stilistika 2 puslapis
K. Donelaičio "Metų" stilistika 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

K.Donelaičio kūrinio „Metai“ stilių atskleidžia ir parodo kalbinė raiška. Stiliaus anatomine prasme tai būtų: fonetika, leksika, retorika. Šios figūros vaidina bene svarbiausius vaidmenis. Tačiau, jei pažiūrėtumėme plačiau, termino „stilius“ prasmė, apima dar ir tokius dalykus kaip: vaizduojamų reiškinių pasirinkimą, autoriaus vertinimus, jo reakcijas. Sunku tiksliai apibrėžti kokios literatūrinės epochos ar krypties (pvz.: Baroko, Klasicizmo ir t.t. ) stilių atspindi kūrinys. Įvairios stilių detalės, grožiniame tekste susipina.
K.Donelaičio stilius yra liaudiškas- viena prasme, nes jis savo kūrinyje „Metai“ vartoja tarmišką žodyną. Tačiau, kita prasme, atsižvelgiant į šio kūrinio eilėdarą- hegzametrą, šito negalima pasakyti. Šio eiliavimo būdo ir tarmės suderinimas „Metuose“, ir suteikia kūriniui ypatingą savitumą.
„Metų“ kalbinei manierai, būdingas akustinis įspūdis, skambumas. Tai kūriniui suteikia savitas ritmo bei garsinių detalių susiliejimas, muzikalus eilučių pabaigimas: „Ir nei verkdams irgi dejuodams skambino dangų“.
K.Donelaičio leksikoje yra plačiai vartojami maloniniai žodžiai, tačiau nevengiama ir šiurkščių pasakymų, ar net vulgarizmų. Pastarieji yra vartojami, norint poetui išreikšti pasipiktinimą: „kekšauti“, „ėsti“, „bliauti“, „snarglius“, „snukis“, „vemalai“ ir t.t. Mandagi, švelni, pakili rašymo maniera vyrauja, Donelaičiui rašant apie sau brangius dalykus: bėginėti, broliškai, čiauškėti, dėkavoti, kaimynutis ir t.t. Kūrinyje yra taip pat plačiai vartojami archaizmai (mezliava, susikviestumbim), slavizmai (buksvos, česnis, dūmoti, gadynė, griekas, svietas, velyti), germanizmai (amtmonas, būras, šakalys, plyckas). Jie primena šių laikų skaitytojui apie mūsų tautos kultūrinį palikimą. „Metuose“ yra matomi lietuvių tautosakos elementai: lakštingalos balso atkartojimai, tautosakiniai žodžiai (burūkas, dambrelis). Taip pat mitinių būtybių (bilduko, deivių) įvaizdžiai.
„Metuose“, K.Donelaitis vartoja labai daug vaizdingų, gyvumą ir ekspresyvumą išreiškiančių žodžių, jų sinonimų (pjauja, stekena, klykauja, pleškino, pavapėjo ir t.t.). Dar didesnį vaizdingumą, skaitytojui sukelia tropai- žodžiai vartojami perkeltine prasme (alegorijos, hiperbolės, ironijos), pvz.: barzdoti pušynai. Gyvumo kūriniui taip pat suteikia personifikacijos, ypač peizažuose, gamtos aprašymuose: saulelė juokiasi, žaidžia, kūrena, orai glosto, kalnai pameta skrandas, paukščiai dainuoja, lakštingala groja.
Šiame kūrinyje apstu humoro, ironijos pvz., Slunkiaus pasisakymuose, Krizo dukters vestuvėse. Pašaipą kelia valgio gaminimo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 753 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (753 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 3 psl., (753 ž.)
  • Word failas 35 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt