Konspektai

Just. Marcinkevičius – tautos poetas (Konspektas)

10   (1 atsiliepimai)
Just. Marcinkevičius – tautos poetas (Konspektas) 1 puslapis
Just. Marcinkevičius – tautos poetas (Konspektas) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Justinas Marcinkevičius (1930–2011) – vienas žymiausių XX a. antrosios pusės lietuvių kūrėjų (poetas, prozininkas, dramaturgas), vertėjas, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, aktyvus visuomenės veikėjas. Nuo vaikystės lydėjusi žemdirbių kultūra, sakralumas formavo poeto humanistinius idealus, lituanistikos studijos – profesionalumą, moralumas – prasmingą egzistenciją. Tautos poetu vadinamas kūrėjas tekstais ir gyvenimo pavyzdžiu atskleidė begalinę meilę tėvynei, jos kalbai, istorijai, kiekvienam žmogui.
Just. Marcinkevičiaus kūryba žanriniu požiūriu labai įvairi: eilėraščiai, poemos, dramos. Pradėjęs kurti, poetas rodė prisitaikymą prie santvarkos, tačiau dramatiški lyrinio subjekto išgyvenimai, vertybinės nuostatos neleido eilėraščio žmogui būti socialiai angažuotam. Poeto eilės primena romantikų ar neoromantikų tekstus, nors yra modernesnės, paveikesnės, atskleidžiančios refleksiją. Tradicijų motyvų (krašto istorijos, gimtosios kalbos, liaudies kūrybos ir mitologijos, žmogaus ir gamtos paralelės, namų) vaizdavimas žmogui suteikia dvasinės stiprybės. Just. Marcinkevičiaus tekstai nėra avangardiniai, juose atskleisti lyrinio subjekto išgyvenimai artimi kiekvienam lietuviui. Tai viena iš priežasčių, kodėl pagal Just. Marcinkevičiaus eiles sukurta daug dainų.
Lietuvių tautos istorijos ir kultūros rekonstravimas – vienas svarbesnių motyvų Just. Marcinkevičiaus epinėje ar draminėje kūryboje. Lietuvos valstybės, rašto, meno kūrimas rašytojui leido interpretuoti ir kurti istorinį meninį tekstą. Be to, Mindaugą, Martyną Mažvydą, Motiejų Kazimierą Sarbievijų, Kristijoną Donelaitį, Lauryną Stuoką-Gucevičių Just. Marcinkevičius vaizduoja kaip tautos kultūros kūrėjus, lietuviškuosius prometėjus. Draminė trilogija yra nacionalinis epas apie Lietuvos valstybę, jos kultūrą ir žmones. „Mindaugas“ (1968), „Katedra“ (1971) ir „Mažvydas“ (1977) – tai tautiniais bei herojiniais siužetais paremta trilogija, kurioje kalbama apie valstybės kūrimą, kultūros, meno reikšmę, rašto ir knygos svarbą.
Poetinė drama „Mažvydas“. Tai kūrinys apie pirmosios lietuviškos knygos „Katekizmas“ (1547) autorių Martyną Mažvydą. Anot Justino Marcinkevičiaus, kalbėdamas apie M. Mažvydą, kūrėjas atskleidė „nacionalinės pareigos idėją“. Juk M. Mažvydo gyvenimas kūrinyje poetizuojamas, apie pirmosios lietuviškos knygos autorių mažai kas žinoma: „Tačiau rašytojas – ne istorikas. Jam svarbu ne buitis, o žmogaus ar įvykio prasmė“, – teigė Just. Marcinkevičius. Kūrinį rašytojas pavadino „trijų dalių giesme“: „...Sed libera nos a...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 844 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (844 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 2 psl., (844 ž.)
  • Word failas 20 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis)

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Justinas Marcinkevičius – tautos poetas

Justinas Marcinkevičius – tautos poetas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Justinas Marcinkevičius – tautos poetas. Draminės trilogijos idėja ir tikslas

Justinas Marcinkevičius – tautos poetas. Draminės trilogijos idėja ir tikslas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

„Istorijoje mes ieškome patvirtinimo, ne kas buvome, o kas esame”, – teigia poetas Justinas Marcinkevičius. Ar pritartumėte tokiam požiūriui?

„Istorijoje mes ieškome patvirtinimo, ne kas buvome, o kas esame”, – teigia poetas Justinas Marcinkevičius. Ar pritartumėte tokiam požiūriui? Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kodėl XX a. paskutiniajame dešimtmetyje ir XXI a. pradžioje Justinas Marcinkevičius buvo vadintas tautos sąžine ir balsu?

Kodėl XX a. paskutiniajame dešimtmetyje ir XXI a. pradžioje Justinas Marcinkevičius buvo vadintas tautos sąžine ir balsu? Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kas žmogui padeda įveikti sunkumus? (A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis)

Kas žmogui padeda įveikti sunkumus? (A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kaip išsaugoti tautinę tapatybę? (M. Daukša, K. Donelaitis, Just. Marcinkevičius)

Kaip išsaugoti tautinę tapatybę? (M. Daukša, K. Donelaitis, Just. Marcinkevičius) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kas svarbiau: asmeninė ar visuomeninė pareiga? (V. Mykolaitis – Putinas, Just. Marcinkevičius)

Kas svarbiau: asmeninė ar visuomeninė pareiga? (V. Mykolaitis – Putinas, Just. Marcinkevičius) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kaip literatūroje vertinamas žmogaus siekis keisti pasaulį? (J. Biliūnas, V. Krėvė-Mickevičius, Just. Marcinkevičius)

Kaip literatūroje vertinamas žmogaus siekis keisti pasaulį? (J. Biliūnas, V. Krėvė-Mickevičius, Just. Marcinkevičius) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Sizifo akmens našta lietuvių literatūroje (A. Škėma, Just. Marcinkevičius, V. Krėvė)

Sizifo akmens našta lietuvių literatūroje (A. Škėma, Just. Marcinkevičius, V. Krėvė) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Dėl ko žmogus aukojasi? (J. Biliūnas, Just. Marcinkevičius)

Dėl ko žmogus aukojasi? (J. Biliūnas, Just. Marcinkevičius) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Citatos interpretacija ,,Kaip kunigas, aš ne poetas, o kaip poetas, aš ne kunigas"

Citatos interpretacija   ,,Kaip kunigas, aš ne poetas, o kaip poetas, aš ne kunigas" Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt