Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienos šiuolaikinės valstybės tikslas darbo teisėje - nustatyti ir efektyviai taikyti tokias teisės normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, teisę į poilsį, laisvalaikį, ir atostogas, teisingą apmokėjimą, socialinę apsaugą nedarbo atveju; suteiktų lygias galimybes darbui gauti, nepriklausomai nuo rasės, lyties, socialinės padėties, seksualinės orientacijos, ar kitų individualių, su darbo rezultatais nesusijusių savybių; griežtai apibrėžtų darbuotojo ir darbdavio pareigas bei teises; užkirstų kelia nelegaliam ir priverčiamajam darbui.
Įstatymų leidėjas kuo efektyviau siekia sureguliuoti darbuotojų ir darbdavio santykius tam tikslui išleisdama eilę teisės aktų, reglamentuojančių atskiras šių santykių sritis. Išsamus šių teisės aktų žinojimas naudingas tiek darbuotojams tiek ir darbdaviams, nes, pirmiausia, kaip nustato Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės, taip pat nuo darbo santykio šalies teisės aktų žinių lygio dažnai priklauso ir efektyvus teisių užtikrinimas bei pažeistų teisių gynimas. Darbo įstatymų žinios ir tinkamas jų taikymas praktikoje užtikrina sklandų darbuotojų ir darbdavių santykių reguliavimą, apsaugo nuo galimų nemalonumų, susijusių su įstatymų nežinojimu. Tačiau iki šiol Lietuvoje tiek darbdaviams tiek ir darbuotojams trūksta elementarių žinių apie darbo santykius ir iš jų išplaukiančias teises bei pareigas.
Šiame darbe aptarsime darbo įstatymų svarbą ir reikšmę darbo santykių reguliavimui, apžvelgsime pagrindinius darbo santykius reglamentuojančius teisės aktus, ištirsime kuo naudingos yra darbo įstatymų žinios ir kokios problemos kyla dėl šių žinių neturėjimo, taip pat pateiksime galimus problemų sprendimo būdus.
1 Pagrindiniai darbo įstatymų žinių šaltiniai.
Lietuvos Respublikos Konstitucija skelbia, kad žmogus gali laisvai pasirinkti darbą1. „Darbas – tai žmogaus tikslinga veikla, jo fizinių ir protinių sugebėjimų realizavimas siekiant gauti tam tikrų materialinių ir dvasinių gėrybių.“2 Visais atvejais, kai fizinis asmuo įgyvendina savo sugebėjimą dirbti, atsiranda tam tikri visuomeniniai santykiai, susiję su darbinės veiklos vykdymu. Tačiau ne visi jie reguliuojami darbo teisės. Darbo santykiai atsiranda tada, kai asmuo, pageidaujantis vykdyti darbinę veiklą darbo sutarties su darbdaviu pagrindu, atlieka tam tikrą funkciją ir...
Šį darbą sudaro 3281 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!