Leidžiama vesti pamoką Įvertinimas: ___________
Ekonomikos mokytoja: Gražina Alikonienė Planas - ___________
Pamoka - ___________
VILNIAUS PEDAGOGINIS UNIVERSITETAS
ISTORIJOS FAKULTETAS
EKONOMIKOS KATEDRA
Ekonomikos ir verslo pagrindų specialybės vakarinio skyriaus
IV kurso studentės - praktikantės Justinos Jefišovienės
Ekonomikos pamoka vedama 2008 m. gruodžio 11 d. 9.00 val.
Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės – Bitės suaugusiųjų mokymo centre, 9 klasėje
IŠPLĖSTINIS PAMOKOS PALANAS
TEMA: PASIŪLA
Vilnius 2008
Pamokos tikslai:
1. Supažindinti su naujomis sąvokomis;
2. Išaiškinti pasiūlos dėsnį;
3. Aptarti veiksnius, lemiančius pasiūlą;
4. Apibūdinti ryšį tarp kainos ir pasiūlos kiekio;
Pamokos uždaviniai:
Mokiniai turės:
1. Gebėti aiškiai ir trumpai formuluoti atsakymus į šios dienos teorinius klausimus.
2. Suprasti, kad pasiūla krinta, kai keičiasi gamybos išteklių, būtinų tai prekei pagaminti, kaina, prekės gamybos technologija, galimybės gauti pelną gaminant kitą prekę ar paslaugą bei gamintojų skaičiaus rinkoje.
3. Suprasti, kad kintant pasiūlai ir paklausai, keičiasi santykinės kainos, ir pirkėjai bei pardavėjai turi pakoreguoti savo sprendimu pirkti arba parduoti.
4. Gebėti pasakyti, kaip pakis kurios nors prekės pasiūla, krintant išteklių, naudojamų tai prekei gaminti, kainai, gamybos technologijai, galimybei gauti didesnį pelną gaminant kitą prekę, gamintojų skaičiui.
5. Gebėti išvardinti keletą prekių, kurios, palyginti su kitomis, kintant pasiūlai neseniai pabrango arba atpigo, ir paaiškinti, kaip tas prekių kainų pokytis paveikė jų gamybą ir vartojimą.
Pamokos tipas: aiškinamasis – diskusijos.
Organizacinė forma: pamoka.
Mokymo metodai: žodiniai, vaizdiniai.
Priemonės: Vadovėliai, sąsiuviniai, lenta.
Literatūra:
1. Gavelis V. ir kiti. Mikroekonomika – V., 2000;
2. Makutėnas V. ir Makutėnienė D. Ekonomika .9-10 klasėms. Vadovėlis – V., 2003;
3. Suiter Mary C. Ekonomika pagrindinėje mokykloje. Aktyvieji mokymo metodai – V., 2001;
4.
Tarpdalykiniai ryšiai: matematika (tiesės ir hiperbolės grafikai, jų braižymas).
PAMOKOS EIGA
I. Organizacinė dalis.
1. Pasisveikinu su mokiniais, prisistatau.
2. Paprašau mokinių, kad pasiruoštų pamokai.
3. Sužymiu ko nėra klasėje.
II. Apklausa.
Mokytojas prašo mokinių prisiminti, kas buvo mokoma per praeitą pamoką. Paklausia ar neiškilo klausimų.
III. Perėjimas prie naujos medžiagos dėstymo ir naujos temos paskelbimas.
Pakartojama:
Kas yra gamybos kaštai ir kaip jie skirstomi?
Gamybos kaštai – tai visų gamyboje sunaudotų gamybos veiksnių vertė. Tai išlaidos, būtinos visiems gamybos veiksniams apmoketi.
Gamybos kaštai skirstomi į:...
Šį darbą sudaro 1172 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!