Beveik visose valstybėse yra sukurta analogiška institucijų sistema, skirta reguliuoti ir valdyti informacijos tiekėjus, ir šioje sistemoje veikia tiek valstybinės, tiek nevalstybinės institucijos. Daugelis šalių yra išplėtojusios valstybinio bei privataus sektoriaus iniciatyvas, vadinamas bendru pavadinimu NACIONALINĖS INFORMACIJOS INFRASTRUKTŪRA (NII).
Įvairių šalių nacionalines informacijos infrastruktūras platesniu lygiu koordinuoja iniciatyva, vadinama GLOBALIA INFORMACIJOS INFRASTRUKTŪRA (GII).
(GII – terminas, vartojamas nurodant konglomeratines informacijos infrastruktūras, egzistuojančias visame pasaulyje, apimančias visas nacionalines informacijos infrastruktūras: įrangą, darbuotojus, organizacijas ir taisykles, sudarančias tas NII).
Nors demokratinėse valstybėse spaudos ir žodžio laisvė negali būti varžoma, vis dėlto daugelį su informacija ir komunikacija susijusių sričių valdžios atstovai turi teisę reguliuoti.
Valdžios institucijos labai ilgą laiką buvo informacijos erdvės reguliuotojos ir dalyvės. Visos jos įkūrė pašto paslaugas – leidžiančias komunikacijos, ryšio priemones perduoti erdvėje iš vienos vietos į kitą. 1874 m. buvo sukurta pašto sistema, kertanti nacionalines ribas; ji pavadinta Universalia pašto sąjunga (Universal Postal Union, UPU). Šiai sąjungai priskirta atsakomybė už pašto judėjimą tarp valstybių. Dabartiniu metu UPU priklauso 189 valstybės. Daugelyje valstybių telefono ir telegrafo paslaugų nuosavybė ir valdymas buvo išimtinai valdžios kompetencijoje, ir šią sritį reguliavo viena institucija – pavyzdžiui, pašto, telegrafo ir telefono, arba ryšių ministerija. Pvz., Jungtinėse Valstijose valdžios institucijoms tiesiogiai priklausė tik pašto paslaugų sfera, bet iki visai nesenų laikų federalinė valdžia labai griežtai reguliavo ir kitas ryšių paslaugas.
Dereguliacija ir jungimaisi
Pastarųjų 3 dešimtmečių tendencija – daugelis valstybių siekia dereguliuoti komunikacijų industrijas: parduodant nuosavybės teises į, pvz., telefono ir telegrafo paslaugas – jas privatizuojant bei mažinant valstybės reguliavimą tose srityse.
Pastaraisiais metais panašius pasikeitimus patyrė ir pašto paslaugos, kurių sistemai didžiausią įtaką darė JAV. Jau 1775-aisiais čia įkurtas federalinio lygio Pašto valdytojo etatas, 1789 m. įsteigta pirmoji Pašto ministerija. Nuo to laiko (dar tik XVIII a.) JAV rėmė, skatino, taikė, tobulino bei kūrė naujas technologijas pašto pervežimui: geresni keliai, geležinkeliai, oro transportas ir t.t. Beveik po 200 metų įvesta ZIP...
Šį darbą sudaro 2099 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!