Lietuvių literatūroje miražų, svajonių, pasakų tema pasirodė kartu su romantizmu, vėliau šios temos problematika ir aktualumas dėl XX a. susiklosčiusių katastrofiškų istorinių įvykių ėmė stiprėti. Anuomet buvo svarbu susikurti bent krislelį vilties ir padėti atrasti paguodą šiurpioje stagnatiškoje tikrovėje, todėl daugeliui menininkų iliuzija buvo priemonė atverti naują pasaulį.
Žymaus XX a. poeto - modernisto Henriko Radausko eilėraštyje “Pasaka” konfliktas tarp iliuzijų ir tikrovės išreiškiamas per Pasaulio ir Pasakos skirtumus. Kūrinio pradžioje lyrinis subjektas akių lygyje (galima suprasti kaip kasdienybę, rutiną) mato niūrų, šaltą Pasaulį, kuriame vyrauja pilka spalva (traukinio dūmai, vielos, geležinės durys) - kuriama nejauki, atstumianti atmosfera, tačiau, lyriniam subjektui pakėlus galvą į dangų, pasirodo margais spinduliais švytinti paukštė - Pasaka. Kūrinyje Pasaka personifikuojama ir įgauną žmogiškųjų savybių, taip ji atskleidžia visą kitoniško pasaulio, kuris yra kažkur toli,...
Šį darbą sudaro 263 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!