Kraujo krešėjimas yra biologinė kraujo savybė. Ji apsaugo organizmą kraujavimo(hemostazė). Kraujo hemostazės mechanizmą ir skystą būklę palaiko dviejų sistemų (krešuminės ir prieškrešuminės) funkcinė pusiausvyra.
Pakitus krešuminės ir prieškrešuminės sistemos pusiausvyrai kraujo krešėjimas gali sutrikti- pagreitėti arba sulėtėti.
Hipokoaguliacija atsiranda sutrikus bet kuriai kraujo krešėjimo fazei.
Pirmoji krešėjimo fazė sutrinka esant paveldimam kai kurių krešėjimo faktorių stygiui.
Antroji kraujo krešėjimo fazė sutrinka sergant kepenų ligomis. Panašūs sutrikimai atsiranda sergant hipovitaminoze ir avitaminoze. Be to, antroji krešėjimo fazė sutrinka, kai daugiau joje dalyvaujančių faktorių pasišalina iš organizmo.
Trečioji kraujo krešėjimo fazė pažeidžiama sumažėjus fibrinogeno sintezei.Ši fazė taip pat sutrinka sustiprėjus prieškrešuminei sistemos funkcijai.
• Trombocitozės
• Trombopatijos
Trombocitopenijos
Trombocitų skaičių gali sumažinti centrinės priežastys. Tai įvairūs kaulų čiulpų nepakankamumo atvejai. Dažnai pasitaiko ir kitų hemopoezės linijų pažeidimų(eritropoezės, granulocitopoezės). Kartais trombocitopenija būna ankstyviausiais bendrokaulų čiulpų pažeidimo požymis. Antra vertus trombocitopenija gali būti periferinės kilmes dėl trombocitų pagreitėjusios destrukcijos. Kraujagyslėse(blužnyje, kepenyse), esant kompensacinei megakariocitų hiperplazijai kaulų čiulpuose.
Periferines trombocitopenijas sukelia šios priežastys:
• Medikamentinė imuno alergija(trombocitų paviršiuje vyksta alergenų_antikūnų reakcijos);
• Autoimunizacija(ypač visceralinės vilkligės atvejais esant antitrombocitiniams antikūnams);
• Virusinės trombocitopenijos: rubeola, inf.mononukleozė, hepatitas;
• Hipersplenizmas;
• Diseminuota intravazalinė koaguliacija;
• Nepavykus nustatyti priežasties, laikoma, kad tai idiopatinė trombocitopenija purpura (Verlhofo liga).
Gydymas: yra sudarytas kompleksas:
1) Bendrosios priemonės : ligonis privalo vengti traumų, sunkesnio fizinio darbo ar sporto, operacijų, kurios nėra absoliučiai reikalingos. Vengtini įvairūs medikamentai ir kontaktai su potencialiais toksinais.
2) Gliukokortikoidai: taikytini ligoniams su vidutiniškai ryškia, neilgos trukmės purpura ir ypač kraujavimu iš virškinimo trakto ar urogenitalinio trakto atvejais. Jie gali likti vienintelė gydimo priemonė, jei ligoniui dėl kokių nors priežasčių kontraindikuotina splenektomija. Prednizolono skirima 40-80 mg per dieną. To dažnai užtenka hemoraginio sindromo kontrolei net tais atvejais, kai trombocitų skaičius nedidėja.
3) splenektomija;
4) trombocitų masės perpylimas.
Trombocitozės
Kai trombocitų skaičius didesnis nei 500 000/mm³(gali siekti 2-3 mln/mm³), kyla trombozių pavojus. Trombocitozės būna pirminės, kaip mieloproliferacinių ligų simptomas, arba antrinės (splenektomija, limforganulomatozė). Mieloproliferacinių trombocitozių atvejais būna funkcinės, kokybinės trombocitų anomalijos, kurios ir gali...
Šį darbą sudaro 2269 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!