Interpretacijos

H. Radauskas "Tvanki naktis" analizė

10   (1 atsiliepimai)
H. Radauskas "Tvanki naktis" analizė 1 puslapis
H. Radauskas "Tvanki naktis" analizė 2 puslapis
H. Radauskas "Tvanki naktis" analizė 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Liejasi į gatves.
Staiga netenka valdžios.
Pradeda iš pradžios.
Kraujas užmigdo ryžtą
Virpančios, nekaltos.
Šilkas rėkdamas plyšta
Ant krūtinės karštos.
Išsipučia rausvos šnervės,
Susprogsta laimė giliai.
Per dangų skrisdamos gervės
Kalbasi kaip angelai.
Gėlės, keisdamos kvapą,
Nebepažįsta savęs.
Rasa nurieda per lapą,
Visus į rojų nuves.
Henrikas Radauskas (1930–1970) – vienas žymiausių XX a. vidurio moderniosios lietuvių lyrikos atstovų, perėmęs Vakarų kultūros poezijos naujoves. Poeto kūrybos kontekstas unikaliai adaptavosi tarp neoromantizmo ir avandgardizmo krypčių. H.Radausko poezija neįprasta tuo, kad joje sunku apčiuopti autoriaus jausmus, nereiškiamos visuomeninės idėjos, neaprašoma tikrovė. Poeto kuriamojo meno pasaulio esmė – ekspresyvūs, vitališki, gaivalingi pasikeitimai. Stebuklas, pasaka, ekstazė, lengvas pamišimas – pagrindinės sąvokos, tinkančios nusakyti eilėraščio vyksmo logiką. Toks yra ir eilėraštis „Tvanki naktis“. Jame nėra poezijai įprasto lyrinio subjekto. H.Radauskas jį pakeičia „pasakotoju“, kuris iš šalies stebi gyvybinio svaigulio istoriją. Poetas įrodo, kad svaigulys visus užvaldo, tai gyvenimio kelias, todėl kintantys vaizdai eilėraštyje – užuominos į archetipines reikšmes, kurias ir norėčiau pasiaiškinti šiame eilėraštyje.
Poeto eilėraščiai dažnai panašūs į kokią nors keistą istoriją, kuriai (kaip įprasta prozai) būdinga veiksmo užuomazga, vystymasis, kulminacija ir atomazga. Eilėraštis „Tvanki naktis“ – tradicinis penkių srofų ketureilis. Kiekviena eilėraščio strofa savotiškai atitinka keturis pasakojimo etapus: pirmas posmas – istorijos pradžia, vyksmo užuomazga; antras, trečias – veiksmo vystimasis, ketvirtas – kulminacija, penktas – atomazga. Visas šias strofas jungia paslėpta ekstazinė kalbėtojo būsena, kuri iškeliama už eilėraščio ribų ir nukreipiama į jo visumą.
Pirmoje strofoje juntama gana ryški sąsaja su eilėraščio pavadinimu („Tvanki naktis“), kuris yra užuomina į būseną, turėsiančią išsispręsti. Tai galėtų būti nuroda į eilėraščio temą. Laiko nuoroda – naktis, tamsus paros metas, išlaisvinantis vaizduotę, prikeliantis „dionizišką“ žmogaus prigimtį (gamtiškumą): „Gėlės, keisdamos formas, / Nebepažįsta savęs...“. Tvankumas – užuomina į žmogaus svaigulio „narkotizuotą“ būseną, („Žydras nakties chloroformas / Liejasi į gatves...“). Tikrovė darosi neatpažįstama, gamtiškumas „išplauna“ kultūros formos. Svarbiausia – vyksmas, jis lemia permainas.
Taigi eilėraštyje priešinamos žmogaus racionaliosios ir gamtiškosios prigimties būsenos. Intelektas, dvasingumas – „apoloniškoji“ žmogaus...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 645 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (645 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos interpretacija
  • 3 psl., (645 ž.)
  • Word failas 35 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią interpretaciją
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt