Sveikų gyvulių skydliaukė yra kietai elastinės konsistencijos, neskausminga ir paslanki. Apžiūrint ir palpuojant nustatomas skydliaukės dydis, skausmingumas ir paviršiaus savybės. Uždegimo apimta skydliaukė būna padidėjusi, karšta ir skausminga. Dėl hiperplazijos padidėjusi skydliaukė vadinama gūžiu (struma). Struma neturi uždegimo požymių. Gūžys su skydliaukės hiperfunkcija pasitaiko retai (Bazedovo liga). Tiksliau skydliaukės funkcija nustatoma radioindikaciniu metodu (vartojant radioaktyvų jodą) ar tiriant jodo, susijungusio su baltymais, koncentraciją kraujyje.
Nerimauti. Kiaulės neretai pradeda kosėti pradėjusios ėsti arba žviegti o šunys - suspaudus delnais krutinės ląstą.
Kosulys yra vienas iš būdingų kvėpavimo organų ligų požymių. Paroksizminis kosulys pasireiškia priepuoliais. Sirgdami gerklų uždegimu, šunys, kiaulės ir katės kosėdami neretai žiaukčioja ir net vemia.
Mūsų šalyje naudojamas nekruvinas galvijų skreplių paėmimo iš trachėjos ir pagrindinių bronchų būdas — su specialiu instrumentu PL M-1. Paimti skrepliai tiriami mikroskopiškai, citologiškai mikologiškai ir bakteriologiškai. Be to, nustatomas mikrofloros jautrumas antibiotikams.
Krūtinės ląstos apžiūra. Stambiųjų gyvulių krūtinės ląsta apžiūrima iš priekio, užpakalio ir abiejų pusių, o mažų gyvulių — iš viršaus. Apžiūrint krutinės ląstą, nustatomi jos dydžio ir formos pakitimai o judesių pakitimai pastebimi, tiriant kvėpavimą. Statinės formos krutinė išsivysto gyvuliams, sergantiems sunkia alveoline plaučių amfizema. Kairiosios krūtinės pusės išsiplėtimas pastebimas per daug priėdusių galvijų arba išputus prieskrandžiams. Nuo ūmaus skrandžio išsiplėtimo arklių kairėje pusėje, ties 16—18 šonkauliu atsiranda iškilimas (Miškino simptomas). Mažų gyvulių viena krutinės pusė gali būti labiau iškilusi dėl skysčių, esančių krūtinės ląstoje, ir vienpusio pneumotorakso. Ede-mos po krūtine gali būti dėl trauminio perikardito, šlapio pleurito ir kitų ligų.
Jaunų gyvulių, sergančių rachitu, šonkaulių sternaliniai galai kartais sustorėja - "rachitiniai karoliai". Gali būti pastebimi deformuoti šonkauliai pvz., lūžimo atveju ir kt.
Krūtinės ląstos palpavimas. Palpuodami krutinės ląstą, nustatome temperatūros pakitimus, jautrumo padidėjimą ir juntamus ūžesius. Stambių gyvulių krūtinės ląsta palpuojama viena ranka, o smulkių - abiem. Pirma palpuojama preskapuliarinė, o po to torakalinė krūtinės dalis. Krūtinės sienų temperatūra kartais būna aukštesnė - susirgus gyvuliams ūminiu...
Šį darbą sudaro 1866 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!