4. Metafilaksija - persirgusių gyvulių sveikatos atstatymą greitinančios priemonės.
3. Neužkrečiamų vidaus ligų profilaktika fermose ir gyvulininkystės įmonėse.
Neužkrečiamų vidaus ligų tiek profilaktika tiek ir terapija skirstomos į bendrąją ir specialiąją. Bendroji profilaktika ir terapija nagrinėja bendras priemones nuo daugelio ligų, specialioji – nuo atskirų susirgimų.
Vidaus neužkrečiamos ligos pasižymi tuo, kad gyvulių bandoje be aiškiai sergančių gyvulių, kuriems būna ryškiai išreikšti ligos požymiai, būna daug tokių gyvulių, kurie kliniškai atrodo sveiki, jokie klinikiniai ligos požymiai jiems nepastebimi, tačiau jiems būna sutrikusi baltymų, angliavandenių, vitaminų ar mineralinių medžiagų apykaita. Šie gyvuliai turi būti gydomi nemažiau intensyviai negu sergantys. Jų gydymą ir vadinsime profilaktine terapija. Esant didelei gyvulių koncentracijai, kur stambiose fermose vienodose sąlygose laikomi vienos kokios nors veislės gyvuliai, šeriami pagal vienodus racionus, medžiagų apykaitos sutrikimai dažniausiai pasireiškia vienodi arba bent panašūs. Tai ir įgalina atlikti gydomąsias arba profilaktines priemones ne individualiai kiekvienam gyvuliui, bet visai gyvulių grupei. Tai bus šiuo metu plačiai naudojama grupinė terapija, bei grupinė profilaktinė terapija. Pvz. Dietiniai kombinuoti pašarai, mineraliniai mišiniai, mocionas ir pan. Veršelių dispepsijų profilaktika atliekama normalizuojant veislinių karvių medžiagų apykaitą veršingumo metu ir ypač trečiame veršingumo periode išjungiant iš raciono silosą, atliekant vitaminizaciją, duodant didesnius kiekius mineralinių medžiagų ir kt.
Bendroji vidaus neužkrečiamų ligų profilaktika yra nespecifinė, kuo ir skiriasi nuo specifinės infekcinių ligų profilaktikos. Bendrąją neužkrečiamų vidaus ligų profilaktiką sudaro kompleksas ūkinių ir administracinių, zootechninių ir veterinarinių priemonių, kuriomis siekiama sukurti sveikas, labai produktyvias bandas.
Ūkinėmis ir administracinėmis priemonėmis siekiama, kad būtų tinkamos patalpos gyvuliams laikyti, kad tinkamai būtų įruoštos ganyklos, tinkamai jos tręšiamos, sausinamos, laistomos, kalkinamos ir pan. T. p. bendra tvarka fermose, jose dirbančių darbuotojų kvalifikacijos ir kt.
Zootechninėms priemonėms priskiriamas bandos komplektavimas iš sveikų, atsparių ligoms ir produktyvių gyvulių. Čia priklauso ir pilnaverčių šėrimo racionų sudarymas, tinkamas gyvulių girdymas, laikymo zoohigieninės sąlygos.
Veterinarinių priemonių pagalba sistemingai kontroliuojama gyvulių sveikata, aiškinamasi kodėl atsirado nukrypimai nuo fiziologinės...
Šį darbą sudaro 9976 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!