Pastaruoju metu vartotojai vis labiau atsižvelgia į maisto sudėtį, kiek mažiau jame žalingų sudėtinių dalių ir kiek daugiau sveikatai naudingų komponentų. Šiandien sveikų ir "pagerintų" maisto produktų rinka yra greičiausiai augantis maisto produktų segmentas.
Todėl konkuruoti joje darosi vis sudetingiau. Viena iš pagrindinių sveiko produkto išlaikymo sąlygų yra gyvulių maitinimas kokybišku pašaru.
Kokybiškų ir pilnaverčių pašarų gamybai būtini saugūs, šiuolaikiniai pašarų priedai ir technologijos. Gyvulininkystės produktų kokybės kontrolė nuo gyvulių auginimo iki produktų paruošimo maistui užtikrina gerą galutinį rezultatą (ferma - stalas - sveikas žmogus).Tai pasiekiama, kai gyvuliai šeriami natūraliais pašarais. Natūrali ir sveika gyvulių mityba - tikras garantas sveikam žmogui.
Kaip vieną is kokybiškų ir pilnaverčių pašarų galima paminėti silosą. Siloso kokybė ir jo mitybinė vertė priklauso nuo daugelio biologinių ir technologinių faktorių: silosuojamų augalų rūšies, jų vegetacijos fazės ir sausųjų medžiagų kiekio silosavimo metu; silosuojamos masės susmulkinimo; silosinės tipo, jos užpildymo trukmės ir žaliavos suslėgimo; uždengimo plėvele ir užsandarinimo kokybės; oro sąlygų silosavimo metu ir t.t…Todėl gaminant silosą reikia laikytis visų gamybos reikalavimų,stengtis, kad pašaras atitiktų kokybės reikalavmus ir net juos viršytų.
Silosas senovėje
Praktikoje dažniausiai taikomi du žolės ir pašarinių augalų konservavimo būdai - džiovinimas ir siloso gamyba. Dirbtinis džiovinimas, arba dehidracija, yra per brangus pašarų gamybos būdas, nes sunaudojama daug elektros energijos. Manoma, kad silosas buvo gaminamas ir senovėje, tačiau Europoje tai gan naujas augalų konservavimo būdas, palyginti su šieno gamyba. Prancūzijoje kukurūzus silosuodavo jau praeitame amžiuje, o konservuoti žolę Vakarų Europoje pradėta maždaug prieš šimtą metų. (2)
Silosas geriau už šieną
• paprastai šieno maistinė vertė yra maža, kadangi šienas gaminamas iš peraugusios žolės; sezono pradžioje, kai žolė dar jauna ir geros kokybės, gaminti šieną ne visada galima;
• džiovinti žolę lauke rizikinga, dažnai džiovinimo laikas būna ilgas, dėl to patiriami dideli nuostoliai, o šienas būna blogos kokybės;
• kadangi džiovinimo laikas ilgas, žolė kur kas lėčiau atželia (netiesioginiai nuostoliai);
• šieno džiovinimas daržinėje, siekiant...
Šį darbą sudaro 3587 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!