„Gyvenamosios aplinkos raida Lietuvoje. Aplinkos būklės vertinimas“ yra aktuali tema, nes tik aptarę raidą mes galime vertinti kokios būklės yra šiuo metu mūsų aplinka. Gyvenamoji aplinka – tai vieta, kurioje mes gyvename, miestas ar kaimas. Kaimas – tai teritorija, kurioje dominuoja natūrali aplinka, o gyventojams būdinga nedidelė koncentracija. Pagal Lietuvos administracinį – teritorinį susiskirstymą kaimo vietovėms priskiriami įvairaus tipo kaimai ir miesteliai. Kaimo gyvenamųjų vietovių savita socialinė ir kultūrinė infrastruktūra lemia joms būdingą gyvenseną, santykius, regioninę kultūrą. Mūsų gyvenamą aplinką dažnai veikia tam tikri veiksniai, nuo kurių priklauso aplinkos būklė.
Savo darbe aš noriu aptarti Lietuvos miesto bei kaimo raidą ir išsiaiškinti Lietuvos kaimo aplinkos būklę. Aptarsiu socialius ir ekonominius aplinkos pokyčius, kurie lemia aplinkos būklę. Žmonių skaičiaus didėjimas ar mažėjimas, žmonių vidutinio amžiaus didėjimas bei urbanizacija yra pagrindiniai veiksniai lemiantys tam tikrus aplinkos pokyčius, todėl šiuos veiksnius aptarsiu plačiau.
Norėdama įvertinti Lietuvos kaimo būklę atliksiu tyrimą ir gautus rezultatus aptarsiu.
Tikslas: įvertinti Lietuvos kaimo būklę.
2. Apklausti tam tikros kaimo vietovės gyventojus arba gyvenusius kaime žmones;
3. Aptarti gautus rezultatus;
4. Pateikti išvadas.
Objektas: Kaimo aplinka.
Hipotezė: Lietuvos kaimo būklė yra sunki.
Metodas: Interviu.
Tyrimo eiga: Sudariau 12 interviu klausimų ir apklausiau 2 gyveniusius kaime žmones.
GYVENAMOSIOS APLINKOS RAIDA LIETUVOJE
1. Lietuvos miesto raida
Lietuvoje miestams kurtis sąlygos susidarė X-XI a., kai atsiskyrė nuo žemdirbystės ir
ėmė klostytis kaip savarankiška ūkio šaka amatai ir prasidėjo reguliarūs mainai.
Daugeliui miestų pradžią davė pilys su priešpiliais, kuriuose gyveno amatininkai ir pirkliai (Vilnius, Kaunas, Klaipėda). Nuo XIII a. dabartinėje Lietuvos teritorijoje miestams pradėta teikti savivaldos teisę, leidžiančią rengti turgus ir prekymečius, turėti prekių sandėlius, smukles, amatininkų cechus. XIII-XV a. miestų teisė atleisdavo miestiečius nuo prievolių didžiajam kunigaikščiui ir feodalams, o vėliau – tik suteikdavo prekybos privilegijų. Pirmasis miestas, kitų Europos miestų pavyzdžiu gavęs savivaldos teisę, buvo Klaipėda. 1387 m. savivaldos (Magdeburgo) teisę gavo Vilnius, 1408 m. Kaunas, XV a. pradžioje Trakai. XIII-XVIII a. savivaldos teises visą arba...
Šį darbą sudaro 5027 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!