Antikinė graikų – romėnų kultūra labai paveikė visų dabartinių Europos tautų kultūros raidą.
Graikų mitologija jau viduramžiais susidomėjo Europos kūrėjai. Mitinius veikėjus vaizdavo renesanso laikų dailininkai Leonardas da Vinčius, ir kiti. Vėliau XVII-XVIIIa. antikinės tematikos paveikslus kūrė prancūzų, olandų tapytojai Rubensas, Rembrantas, Lietuvos dailininkas Smuglevičius. Graikų teatrai ir mitologiniai kūriniai patraukė daugelio žymių kompozitorių, režisierių dėmesį. Ir dabar teatro scenose galime pamatyti Sofoklio ”Antigonę” ir kitas tragedijas bei komedijas.
Iš daugelio Rytų civilizacijų kalbų tik graikų ir lotynų literatūrinė kalba gyvuoja ir šiandien. Graikų ir lotynų raštas tapo pagrindinių daugelio tautų raidynų (italų, prancūzų, rumunų, rusų). Juo naudojamės ir mes, lietuviai. Daugelį metų lotynų kalba buvo mokslo kalba. Ja kalbėjo ir rašė visi apsišvietę Vak. Europos žmonės. Ir dabar moksliniai mineralų, augalų, gyvūnų pavadinimai yra lotyniški. Ligos ir vaistai taip pat vadinami lotyniškai. Nuo XV a. ir lietuvių didikų sūnūs vykdavo studijuoti į Vak. Europos universitetus. Juose studijos vyko lotynų kalba, todėl jos pradėta mokyti ir Lietuvos vienuolynų mokyklose.
Visą laiką gyva ir Helados literatūra. Įvairių šalių universitetuose nagrinėjama antikinė literatūra, studijuojami Vergilijaus, Horacijaus, Cicerono kūriniai. Lietuvos mokyklose, bibliotekose antikos kūriniai užėmė taip pat garbingą vietą, jie verčiami į lietuvių kalbą, su jais supažindinami universitetų studentai. Helenizmo palikimu rėmėsi didieji mūsų rašytojai K. Donelaitis, A. Strazdas, Maironis, dabartiniai rašytojai.
Daug graikiškų ir lotyniškų žodžių atėjo į dabartines kalbas pvz. “teatras”,“tragedija”,“komedija”,“aritmetika”, “klasė”, “direktorius” ir kt.
Kas ketveri metai vyksta pasaulio Olimpinės žaidynės, kurioms pradžią davė sportinės žaidynės Olimpijoje (776 m.pr.Kr.). Ir šiais laikais Olimpiadų ugnis įžiebiama nuo saulės spindulių Olimpijoje ir gabenama tūkstančius kilometrų į Olimpiados vietą.
Didelių laimėjimų heleninė civilizacija pasiekė statyboje, skulptūroje, tapyboje turėjusi didelės įtakos vėlesniems architektams, skulptoriams, menininkams.
Antikinė kultūra skatino tolesnį kultūros augimą ne tik Europoje, bet ir kitose pasaulio kraštuose.
Frankų valstybės susiformavimas ir raida.
Nelygybės atsiradimas tarp germanų.
Frankų imperija valdant Karoliui Didžiajam.
Frankai – vakarų germanų gentys, gyvenę prie Reino. III-V amž. germanų gyvenime...
Šį darbą sudaro 5614 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!