Referatai

Grafai Tiškevičiai

10   (3 atsiliepimai)
Grafai Tiškevičiai 1 puslapis
Grafai Tiškevičiai 2 puslapis
Grafai Tiškevičiai 3 puslapis
Grafai Tiškevičiai 4 puslapis
Grafai Tiškevičiai 5 puslapis
Grafai Tiškevičiai 6 puslapis
Grafai Tiškevičiai 7 puslapis
Grafai Tiškevičiai 8 puslapis
Grafai Tiškevičiai 9 puslapis
Grafai Tiškevičiai 10 puslapis
Grafai Tiškevičiai 11 puslapis
Grafai Tiškevičiai 12 puslapis
Grafai Tiškevičiai 13 puslapis
Grafai Tiškevičiai 14 puslapis
Grafai Tiškevičiai 15 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

GRAFAI TIŠKEVIČIAI XVI - XX a.
Grafai Tiškevičiai - garsi Lietuvos didikų giminė, kilusi iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės rusiškų žemių bajorų. Pirmieji Tiškevičiai buvo stačiatikiai. 1597 m. jie tapo unitais, o XVII a. dauguma jų priėmė katalikybę.
Tiškevičiai iškilo XVI a., o didžiausią politinę galią įgijo XVII a. Jie gavo grafo titulą, buvo skiriami vaivadomis, kaštelionais, maršalkomis, seniūnais, raštininkais, iždininkais, lauko etmonais. XIX a. Tiškevičiai tapo turtingiausiais Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemvaldžiais.
Kaip ir visi didikai, Tiškevičiai turėjo savo giminės šūkį ir skiriamąjį ženklą - herbą. Šūkis skelbė Deligas quem diligas! (Išsirink, ką myli!). Kai kurios Tiškevičių linijos turėjo dar ir savo šūkius. Pasak Palangos grafo Alfredo Tiškevičiaus, jų devizas buvęs Swiešcie na bezdrożach życia! (Švieskite gyvenimo bekelėse!).
Tiškevičiai naudojo Lelijos herbą. Jo skyde žydrame fone puikuojasi aukso spalvos pusmėnulis, atsuktas ragais į viršų, bei virš jo esanti šešiakampė (kartais naudojama ir penkiakampė) žvaigždė. Virš skydo kyla riterio šalmas su karūna, o virš jo - povo plunksnos, kurių fone kartojasi pusmėnulis su žvaigžde. Tai senas lenkų bajorų giminių herbas, kildinamas iš XI a. Jį Tiškevičiai gavo XVI a., susigiminiavę su Lenkijos karalystės bajorais.
Tiškevičių giminės pradininkas - XV a. gyvenusio Kijevo bajoro Kaleniko Miškovičiaus sūnus Tiška (Timotejus). Jo įpėdiniai istorijos šaltiniuose vadinami Tiškovičiais, o vėliau - Tiškevičiais.
Tiškevičių giminė susidėjo iš 2 pagrindinių šakų - Skumino ir Kaleniko. Skumino šakai priklausė Tiškos vaikaičio, LDK maršalkos Skumino palikuonys. Jie vietoje giminės pradininko duotos pavardės dažniausiai vartojo Skumino (rečiau - Skuminovičiaus) pavardę. Paskutinysis šios šakos atstovas buvo LDK didysis maršalka Liudvikas Skuminas (mirė 1808 m., nepalikęs vyriškosios linijos paveldėtojo).
Kiti Tiškos palikuonys priklausė Kaleniko šakai. Šios šakos Tiškevičiams persikėlus iš LDK rytinių žemių (Ukrainos) į Gudiją, XVI a. antroje pusėje atsirado Logoisko šaka, kurios atstovai yra ir Lietuvos Tiškevičiai.
Logoisko šakos pradininkas buvo Tiškos sūnus - Smolensko vaivada ir LDK maršalka Vasilis Tiškovičius (mirė 1571 m.). Už nuopelnus Respublikai 1569 m....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4043 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
RAR archyvas (.rar)
Apimtis
15 psl., (4043 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos referatas
  • 15 psl., (4043 ž.)
  • RAR archyvas 569 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt