Giliaspaudė atsirado maždaug XV amžiuje. Iki šiol išliko rankinio gaminimo graviravimu arba ėsdinimu spaudos formos būdai. Spaudos formos gaminimas su įgilintais elementais gali būti pasiekiamas mechaniniais arba cheminiais būdais.
• raižinis
• brūkšninis raižinis
• sausa adata
• mecotinta (juodasis raižinis)
Cheminiai būdai:
• ofortas
• minkštas lakas
• akvatinta
• lavisas
• rezervažas
• heliograviūra
Vienas iš labiau taikomų būdų yra heliograviura.
Heliograviūra – fotomechaninis būdas, kai giliaspaudės formų gaminimas vyksta kopijuojant diapozitivus į specialių šviesai jautrių pigmentinį popierių. Pigmentinė kopija pernešama ant anksčiau apibarstytos asfalto miltais vario plokštelės ir ėsdinama geležies chloridu. Plokštelė su asfalto miltais šildoma iki nepilno išsilydimo ir miltų tolygaus pasiskirstmo plokstelės paviršiuje. Po eksponavimo ir ryškinimo želatinos sluoksnis išplaunamas. Padengiant plokštelės paviršių asfalto milteliais susidaro želatininis reljefas. Atskirų dalių storis priklauso nuo šviesos kiekio ( šviesa veikia sluoksnį kopijavimo metu). Želatininis reljefas ėsdinimo metu lemia spausdinimo elementų gylį. Heliograviuros spausdinimo metu naudojami skysti dažai.
Giliaspaudė- vienas iš pagrindinių spaudos būdų.Giliaspaudėje skysti dažai pernešami ant popieriaus nuo spaudos formos, kurioje spaudos elementai įgilinti, o tarpiniai iškylę.
Pav.1 Giliaspaudės formos shema
1
2
3
1-spaud. elementas
2- tarpinis elementas
3- forma
Spaudos elementai turi skirtingą gylį, kuris priklauso nuo vaizdo tono stiprumo: vaizdo tamsios vietos yra spaudos elemento giliausios vietos, o šviesios vietos- turi mažesnį gylį. Reiškia, kad ir dažų kiekis turi būti skirtingas. Spausdinimo presas giliaspaudei skiriasi nuo kitų spausdos būdų spausdinimo presų. Užnešant dažus ant spaudos formos, apsidengia ne tik įgilinti elementai, bet ir tarpiniai. Todėl prieš spausdinimą reikia padaryti papildoma operaciją- kruopšiai pašalinti dažus nuo visų spaudos formos tarpinių elementų.
Pav.2 Dažų pašalinimo nuo formos schema
2
1
3
1- dažai
2- rakelis
3- forma
Kad geriau perduoti dažus nuo spausdos elementų ant popieriaus, reikia sudaryti tokį slėgį ant formos, kad popierius lengvai įsispaustų į formos įgilintus elementus. Slėgis popieriui giliaspaudoje yra didesnis negu slėgis popieriui kituose spaudos būduose. Atvaizdas popieriuje gaunasi reljefinis, nes dažų sluoksnis skirtingas.
Giliaspaudės būdu galima spausdinti labai greitai ir kokybiškai. Kokybiniam giliaspaudės spausdinimui reikia lygaus ir gerai įspaudžiamo poviršiaus....
Šį darbą sudaro 813 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!