Svarbiausias miesto planavimo dokumentas yra jo bendrasis planas (BP), nustatantis žemės naudojimo paskirtį ir darnaus vystymo principus. Bendruosiuose miestų planuose numatyta: 1) taupiai naudoti žemės plotus ir gamtinius išteklius, lėšas; 2) saugoti privačią nuosavybę; 3) ginti visuomenės interesus; 4) tausoti gamtą bei kultūros paveldą; 5) koordinuoti aprūpinimą infrastruktūra; 6) derinti įvairių sektorių veiklą mieste; 7) mažinti skirtumus tarp miesto centro ir periferinių rajonų; 8) subalansuoti aptarnavimo sistemą pagal gyvenimo kokybės reikalavimus. Vakarų šalių mokslininkai, planuodami miestus, laikosi šių nuostatų, siūlo būdus bei priemones jiems įgyvendinti, bet visuose literatūtos šaltiniuose pabrėžiama atskirų šalių bei miestų vystymo specifika ir ekonominės sąlygos.
Darbo tikslas – apžvelgti miestų teritorijų bendrųjų planų rengimo tvarką.
Uždaviniai:
• Apibrėžti bendrojo plano sąvoką;
• Išsiaiškinti bendrojo plano uždavinius;
• Aprašyti bendrojo plano rengimo procesą;
• Palyginti programas, kurios buvo parašytos Šiaulių bendrajam planui rengti.
Bendrojo plano sąvoka. Vieta Detaliųjų planų rengime
Bendrasis planas – teritorijų kompleksinio planavimo dokumentas, kuriame, atsižvelgiant į teritorijų planavimo lygmenis ir uždavinius, nustatyta planuojamos teritorijos vystymo erdvinė koncepcija ir teritorijos naudojimo bei apsaugos principai. Valstybės ar apskrities teritorijų kompleksinio planavimo dokumentas, kuriame, atsižvelgiant į teritorijų planavimo lygmenis ir uždavinius, nustatyta planuojamos teritorijos vystymo erdvinė koncepcija ir teritorijos naudojimo bei apsaugos principai, vadinamas bendruoju (generaliniu) planu [1].
Miesto bendrasis planas yra teritorijos planavimo dokumentas, nustatantis miesto strategines plėtros kryptis, suformuluojantis miesto teritorinio vystymo politiką ir ją įgyvendinančius sprendinius.
Lietuva pareikšdama norą tapti Europos Sąjungos nare, įsipareigojo parengti savo teritorijos tvarkymo strategiją ir prioritetus. Tam tikslui pasiekti 1995 m. gruodžio 12d. buvo priimtas Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymas, kuris su pakeitimais (aktuali redakcija – 2004m. rugsėjo mėn. 28d.) galioja ir šiandien. Šio įstatymo pasakoje 1996 metais buvo pradėtas rengti Lietuvos Respublikos bendrasis planas. Jo rengimas užtruko net 6 metus, ir priimtas 2002 metų spalio 29d.
Teritorijų planavimo įstatyme yra numatytas detalusis teritorijų planavimas t.y. savivaldybės teritorijos dalių planavimas žemės sklypo riboms nustatyti, naudojimo ir veiklos jame plėtojimo...
Šį darbą sudaro 3831 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!