Darbo vadovas Banaitis G.
Daugelis nutuokia, kad Dainų šventė yra labai svarbi visoms tautoms, kurios jas rengia. Lietuvoje ši šventė įgauna vis didesnę svarbą, nes modernėjant visuomenei, tradicijos lieka nuošalyje. Kiekvienų kas ketvirtų metų Šventė vis atgaivina priblėsusį susidomėjimą lietuvių papročiais, tradicijomis, liaudies menu. Ši šventė suburia liaudies dainų, šokių mylėtojus į vieną vietą: vieni jų atlieka kūrinius, vaidina inscenizuotus senolių švenčių šventimus, šoka, kiti ateina pasižiūrėti šio neįprasto renginio, kuris suteikia pasitikėjimo savo tauta, leidžia pajusti, kad esame ne niekas, o daug kas, nes turime tokią neišsemiamą tautos skrynią, kuri leidžia tęsti Dainų švenčių tradiciją, ir kuri padeda kiekvienais metais nustebinti susirinkusius. Bandysiu supažindinti su nusistovėjusia Dainų šventės struktūra, kaip ji išsirutuliojo į tokio mąsto šventę, pateiksiu trumpą šių metų šventės apžvalgą.
2. Dainų švenčių istorija
Pirmoji dainų šventė pasaulyje įvyko Šveicarijoje prieš 164 metus. Joje dalyvavo virš dviejų tūkstančių dainininkų, todėl galima įsivaizduoti, kad tai buvo tikrai didelė šventė. Gaila, bet vėliau šios šventės Šveicarijoje numirė.
Didžiausia lyg šiol buvusi dainų šventė įvyko Austrijoje, kur suvažiavo 200 tūkstančių dainininkų minia iš viso pasaulio. Tačiau tai buvo viso pasaulio, o ne tik tautos dainų šventė.
Pabaltijo šalyse pirmieji savo dainų šventę surengė estai 1869 m. Vėliau pokario laikotarpiu estai surengė keturias dainų šventes, kuriose dalyvavo ir Lietuvos atstovai. Pokario metų estų dainų šventėse skambėjo lietuvių liaudies ir kompozitorių D. Andriulio, E. Balsio, A. Andriulio, Z. Venckaus dainos.
Latviai taip pat po kelių metų surengė savo dainų šventę, kurią inicijavo„Rygos latvių draugija“ (Estijoje taip pat dainų šventės įkūrėjai buvo dainininkų draugija). Šiose šventėse dalyvaudavo jūros žmonių, jose buvo grojama net vargonais, taip pat prieš karą buvo pakvieti ir lietuviai. Pokario latvių dainų šventėse lietuviai sušokdavo lietuvių liaudies šokius: „Malūnėlis“, „Ragučiai“ ir dar daug kitų.
Daug šalių tuo metu (XIX a.) rengė dainų šventes, tačiau mažesnio masto. Nepaisant to, manau, kiekviena dainų šventė buvo svarbi, nes jos pagrindinė...
Šį darbą sudaro 3664 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!