Referatai

Geštaltpsichologijos šaka

10   (3 atsiliepimai)
Geštaltpsichologijos šaka 1 puslapis
Geštaltpsichologijos šaka 2 puslapis
Geštaltpsichologijos šaka 3 puslapis
Geštaltpsichologijos šaka 4 puslapis
Geštaltpsichologijos šaka 5 puslapis
Geštaltpsichologijos šaka 6 puslapis
Geštaltpsichologijos šaka 7 puslapis
Geštaltpsichologijos šaka 8 puslapis
Geštaltpsichologijos šaka 9 puslapis
Geštaltpsichologijos šaka 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Geštaltpsichologija prasidėjo kaip reakcija į Vatsono biheviorizmą ir Tičnerio introspekcionizmą. Geštaltistų nesutarimas su bihevioristais buvo susijęs su sistematiniu informacijos rinkimu ir analize einant nuo smulkmenų prie bendrųjų principų, išvadų; tyrinėjant elementus atskirai nepripažįstant tų elementų kaip visumos, svarbesnės nei tiesiog jų dali sumos, reikšmingumo. Taigi integruotos visumos koncepcija davė pradžią vokiškam terminui „geštalt“ atsirasti, kuris dažniausiai neturi ekvivalento kitose kalbose, todėl vartojamas originalo kalba. Kita vertus, lietuvių kalboje jis dar vadinamas „pavidalu“. Geštaltpsichologai pritaikė šią koncepciją žmonių tarpusavio santykiams, pažymėdami grupinę žmonių, kurių kiekvienas gali pasiūlyti tam tikrus gabumus, kurie naudojami grupėse duoda geresnius rezultatus nei pavieniui, dinamiką.
Žymus psichologas ir filosofas Imanuelis Kantas buvo vienas iš pirmųjų įtakojusių vėlesnės geštaltpsichologijos atsiradimą ir vystymąsi. Jis teigė, jog žmonės nesuvokia pasaulio tokio, koks jis yra. Kitaip tariant, žmonės pritaiko priežasties-pasekmės ryšius, todėl žmonių suvokimas yra įtakotas patirtimi. Vėliau šis principas išryškėjo M. Vertheimerio darbuose, aiškinančiuose fenomeną žinomą kaip tikroji, akivaizdi eiga (kitaip dar vadinamas „fi fenomenu“).
Nors M. Vertheimeris ir laikomas geštaltpsichologijos pradininku ir įsteigėju, tačiau „geštalt“ idėjos pirmą kartą pristatytos šiuolaikinėje psichologijoje ir filosogijoje K.von Erenfelso. Be to, „geštalto“ idėja yra randama ir J.W. von Gėtės, E.Macho bei jau minėto I.Kanto teorijose. Tačiau išskirtinis Vertheimerio indėlis į tyrinėjimus buvo tas, jog jis teigė „geštaltą“ esą pirminiu suvokimo prasme. „Geštaltas“ apibūdina jo sudedamąsias dalis, o ne egzistuoja kažkur virš tų dalių kaip teigė K.von Erenfelsas. Ankstyvojo XX a. teoretikai K.Kofka, M.Vertheimeris ir W.Kioleris matė objektus suvoktus tam tikroje aplinkoje atsižvelgiant į visus jų elementus paimtus kartu tarsi visuotinis vaizdinys. Šis „geštalt“ požiūris mėgino apibūdinti suvokimo principus – akivaizdžiai įgimtus dėsnius kaip žmonės suvokia objektus.
Minėtieji dėsniai turėjo keltą formų, tokių kaip panašių ar artimų objektų ar elementų grupavimas į bendrą, globalinį procesą ar vaizdinį ir pan. Nors ši idėja buvo kritikuojama dėl buvimo paprasčiausiai aprašomąja, tačiau ji suformavo pagrindus daugeliui tyrinėjimų objektų ir modelių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2679 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2679 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos referatas
  • 10 psl., (2679 ž.)
  • Word failas 91 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt