Kaunas, 2009 m.
Sparčiai besivystantis genetikos mokslas žmogui į rankas įdavė ginklą, galintį keisti natūralias augalų ir gyvūnų savybes.
Genetiškai modifikuoti organizmai (GMO, arba transgeniniai organizmai), kaip ir kiekviena naujiena, sukelia daug emocijų. Be to, GMO istorija yra dar labai trumpa, todėl sklinda daug kontraversiškų ir nesveikų sensacijų. Daugiausia todėl, kad šia tema trūksta tikslios ir skaidrios informacijos.
Verta žinoti, kad mūsų pasaulis jau daugiau kaip 10 metų yra pripildytas genetiškai modifikuotų produktų, iš kurių pirmauja sojos ir kukurūzai. Nustatyta, kad apie 80 proc. pasaulio sojų produktų yra pagaminta iš genetiškai modifikuotų augalų.
Dažnai teigiama, kad genetinę organizmų modifikaciją galima prilyginti žmogaus klonavimui. Laimei, čia yra dvi atskiros, nieko bendro neturinčios kategorijos. Šiuolaikinės biotechnologijos – mokslo šaka, patraukusi daugelio žmonių dėmesį ir atsidūrusi XXI amžiaus daugelio ūkio sričių viršūnėje.
Pagrindiniai tikslai, kurių siekia genetiškai modifikuotų augalų veislių kūrėjai, yra du: pagerinti produkcijos kokybę ir teigiamai pakeisti agronomines augalų savybes.
Šio referato tikslas: Išsiaiškinti kas yra genetiškai modifikuoti organizmai ir aprašyti genetiškai modifikuotus kukurūzus.
KAS YRA DNR, GENAS IR GENŲ INŽINERIJA?
DNR – deoksiribonukleininė rūgštis randama branduolyje (įeina į chromosomų sudėtį). Ji atsakinga už informacijos saugojimą, perdavimą palikuonims ir realizavimą. DNR sudaryta iš dviejų grandinių.
Genas – tai tam tikra DNR grandinės dalis. Iš spirale susukto siūlo ir baltymų yra sudaryta chromosoma - struktūrinis genetinės medžiagos vienetas. Genuose slypi užkoduota informacija apie įvairias organizmo savybes ir funkcijas, genetinė informacija yra paveldima ir perduodama iš kartos į kartą. Genuose esanti informacija apsprendžia kiekvieno ląstelės baltymo gamybą. Genų nukleotidų seka koduoja kiekvieną ląstelės produktą. Dažniausiai tas produktas yra baltymas.
Genų inžinerija - tai vieno arba keleto genų perkėlimas iš vieno organizmo į kitą. Taip sukuriami transgeniniai organizmai su svetimais genais. Dažniausiai jie yra vadinami genetiškai modifikuotais (GM). Perkeltas genas ir toliau veikia taip, tarsi jis būtų toje ląstelėje, iš kurios yra paimtas. Todėl augalai, mikroorganizmai ar gyvūnai įgyja naujų savybių, kurios jiems iki...
Šį darbą sudaro 2151 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!