Referatai

Geležies amžius Lietuvoje

10   (1 atsiliepimai)
Geležies amžius Lietuvoje 1 puslapis
Geležies amžius Lietuvoje 2 puslapis
Geležies amžius Lietuvoje 3 puslapis
Geležies amžius Lietuvoje 4 puslapis
Geležies amžius Lietuvoje 5 puslapis
Geležies amžius Lietuvoje 6 puslapis
Geležies amžius Lietuvoje 7 puslapis
Geležies amžius Lietuvoje 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Įvadas. Geležies amžius – tai vėlyviausias proistorės laikotarpis; žmonijos raidos tarpsnis, prasidėjęs naudoti geležinius darbo įrankius ir ginklus. Įvairiose šalyse truko nevienoda laiką. Tuo metu iš apyvartos galutinai išstumti akmeniniai darbo įrankiai ir ginklai, paspartėjo istorijos raida. Lietuvoje geležies amžiuje išsiskiria kultūros, kurios iš kultūrinių sričių suskilo į mažesnius genčių vienetus, ir vėliau sudarė genčių sąjungas. Susidarė devynios gentys: kuršiai, lamatiečiai, žemaičiai, žiemgaliai, skalviai, sėliai, aukštaičiai, jotvingiai, lietuviai.
• vėlyvąjį geležies amžių (X - XII a.) (pastarąjį dalis tyrinėtojų laiko jau ne Lietuvos priešistorės, o istorinio laikotarpio dalimi).
Periodizacija (istoriografinė apžvalga). Geležies amžiaus pradžią Lietuvos teritorijoje nustatyti yra ganėtinai sudėtinga, nes tuo metu išgauti geležį tiek šiuose kraštuose, tiek aplink kiniuose dar nebuvo nemokėta. Visi geležiniai dirbiniai buvo atvežtiniai. Skirtumai kultūriniu požiūriu tarp bronzos amžiaus pabaigos ir geležies amžiaus pradžios taip pat nėra ryškūs. Tyrinėtojai sutaria, kad ankstyvajame geležies amžiuje toliau sėkmingai gyvavo mažai pakitusios Vakarų baltų pilkapių ir Brūkšniuotosios keramikos kultūros.
Senasis geležies amžius yra itin ryškus. Didžiule įtaką visoms gyvenimo sritims darė geležies metalurgijos ir geležies dirbinių gamybos valdymas. Tai paskatino demografinį šuolį – apie tai liudija daugybė laidojimo paminklų pasklidusių po visą teritoriją. Techninė pažanga paskatino individualių ūkių ir mažų šeimų nuosavybės plėtrą bei tokių šeimų virtimą pastoviomis ekonominio-socialinio pobūdžio bendrijomis. Giminių bendruomenių piliakalniai buvo sparčiai apleidžiami , gyventi imta tik piliakalnių pašlaitėse ir toliau nuo jų įsikūrusiose sodybose.
Senasis geležies amžius – baltų genčių formavimosi laikotarpis.Pagal mirusiųjų laidojimo papročius, naudotus darbo įrankius, ginklus ir papuošalus skiriamos 6 kultūros sritys: Vakarų Lietuvos kapinynų su akmenų vainikais, Nemuno žemupio, Pilkapių, Centrinės Lietuvos, Užnemunės laidojimo paminklų ir Brūkšniuotosios keramikos kultūros baigiamasis etapas.
Vidurinio geležies amžiaus pradžia siejama su įtvirtintų gyvenviečių virtimu pilimis-slėptuvėmis, genčių sąjungų teritorijų išsiskyrimu, o pabaiga – su turtingųjų atsiskyrimu nuo gentainių ir apsigyvenimu atskirose pilaitėse, didelių centrų atsiradimu, nauju piliakalnių gynybinės sistemos sustiprinimo etapu. Tuo laikotarpiu kintant ūkio sistemai ir gausėjant...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3165 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Įvadas. 2
 • Periodizacija (istoriografinė apžvalga). 3
 • Baltų arealas ir baltų kultūros iki V a. po Kr. vidurio 3
 • Baltų arealas ir baltų gentys iki XIII a. pradžios 4
 • Išvados. 6
 • Literatūra7

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (3165 ž.)
Darbo duomenys
 • Lietuvų istorijos referatas
 • 8 psl., (3165 ž.)
 • Word failas 83 KB
 • Lygis: Universitetinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt