Referatai

Senasis geležies amžius baltų žemėse

9.4   (3 atsiliepimai)
Senasis geležies amžius baltų žemėse 1 puslapis
Senasis geležies amžius baltų žemėse 2 puslapis
Senasis geležies amžius baltų žemėse 3 puslapis
Senasis geležies amžius baltų žemėse 4 puslapis
Senasis geležies amžius baltų žemėse 5 puslapis
Senasis geležies amžius baltų žemėse 6 puslapis
Senasis geležies amžius baltų žemėse 7 puslapis
Senasis geležies amžius baltų žemėse 8 puslapis
Senasis geležies amžius baltų žemėse 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

2008
Įvadas
Geležies amžius Lietuvos proistorės periodizacijoje skirstomas į ankstyvajį (550/500 m. pr. Kr – I a. po Kr. pradžia), senajį (I a. Po Kr. Pradžia – V a. pirmoji pusė), vidurinijį (V a. antroji pusė – X a. pirmoji pusė) ir vėlyvajį (X a. antroji pusė – XIII a. pradžia). Čia detaliau bus aptariamas senasis geležies amžius. Trumpai sustoti reikėtų prie I-IV/V a. Lietuvoje- tai senojo geležies amžiaus laikotarpis. Dėl Lietuvoje vykusių ūkinės veiklos ir visuomeninių santykių pakitimų laikotarpis vadinamas „romėniškasis laikotarpis“.
Senasis geležies amžius – baltų genčių formavimosi laikotarpis. Pagal mirusiųjų laidojimo papročius, naudotus darbo įrankius, ginklus ir papuošalus skiriamos 6 kultūrinės sritys: Vakarų Lietuvos kapinynų su akmenų vainikais, Nemuno žemupio, Pilkapių, Centrinės Lietuvos, Užnemunės laidojimo paminklų ir Brūkšniuotosios keramikos baigiamasis etapas. Baltų gentys patenka į rašytinius šaltinius; paminimas vienos jų vardas – sūduviai.
Senasis geležies amžius yra itin ryškus. Didžiulę įtaką visoms gyvenimo sritims turėjo geležies metalurgijos ir geležinių dirbinių gamybos įvaldymas. Tai paskatino ir demografinį šuolį – apie tai liudija daugybė laidojimo paminklų, pasklidusių po visą teritoriją. Geležiniai dirbiniai Lietuvos teritorijoje plačiau pradėti naudoti tik nuo m. e. pradžios, kai buvo įsisavinta vietinė geležies gamyba. Kadangi geležiniai įrankiai žymiai patvaresni ir našesni, negu iki tol naudoti akmeniniai, kauliniai ar žalvariniai, tai jų paklausa buvo ypač didelė. Jie greitai plito ir per trumpą laiką I bei II m. e. amžių riboje išstūmė senuosius įrankius ir ginklus. Techninė pažanga paskatino individualių ūkių nuosavybės ir privačios mažųjų šeimų nuosavybės plėtrą bei tokių šeimų virtimą pastoviomis ekonominio-socialinio pobūdžio bendrijomis. Geležinių įrankių ir ginklų paklausa vertė didinti geležies gamybos apimtį. Atsirado grupė žmonių – kalvių, kurie gamino ir remontavo geležinius įrankius, ginklus ir įvairius buities reikmenis. Taip pamažu kaupėsi kalvių žinios ir patirtis, o kartu augo ir vystėsi kalvystės amatas. Gimininių bendruomenių piliakalniai buvo sparčiai apleidžiami, gyventi imta tik piliakalnių pašlaitėse ir toliau nuo jų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4729 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Turinys 2
 • Įvadas 3
 • I. Laikotarpio apibūdinimas 4
 • II. Ūkinis, visuomeninis ir dvasinis gyvenimas 4
 • III. Baltų arealas ir kultūros 4
 • IV. Prekyba ir prekybiniai keliai 5
 • V. Amatai, juodosios ir spalvotosios metalurgijos raida 6
 • VI. Žemdirbystės ir gyvulininkystės raida 7
 • Išvados 9
 • Naudota literatūra 10

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (4729 ž.)
Darbo duomenys
 • Lietuvų istorijos referatas
 • 9 psl., (4729 ž.)
 • Word failas 127 KB
 • Lygis: Universitetinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt