Galvos smegenų trauma - tai tokia būsena, kuomet galvos smegenys sugeria tam tikrą kinetinės energijos kiekį, sukeliantį funkcinius ar morfologinius galvos smegenų veiklos sutrikimus.
Atviri sužalojimai – kai dėl sužalojimo būna žaizdos, juos sukelia kulkos ir kiti aštrūs objektai.
Uždari sužalojimai – juos sukelia smūgiai į galvą ar greiti galvos judesiai, kurių metu smegenys atsitrenkia į kaukolės vidinį paviršių. Šie sužalojimai yra dažnesni.
Galvos smegenų traumų diagnostika kompiuterinės tomografijos būdu
Priėmimo skyriuje ligoniui su įtariama galvos trauma turi būti atliktas kaukolės rentgenologinis tyrimas ir/arba galvos smegenų KT. Lūžiai, rasti atlikus galvos smegenų rentgenologinį tyrimą, yra absoliuti indikacija atlikti galvos smegenų KT dėl didelės intracerebrinės hematomos rizikos. Pagrindinis įprastinės rentgenografijos trūkumas yra tas, kad ji nepajėgi išryškinti panašaus tankio minkštųjų audinių kontrastingumo skirtumų plonuose pjūviuose ir pateikia tiriamojo objekto suminį rentgeno spindulių skvarbumo pilką homogeninį vaizdą. Tą trūkumą pašalina KT, kur matematiniais metodais nustatomas rentgeno spindulių absorbcijos intensyvumas medžiagose, tarp kurių kontrastingumo skirtumas sudaro mažiau nei 0.5 . KT tyrimo tikslas – plonuose skersiniuose galvos tomografiniuose 0,1 – 1 cm storio sluoksniuose, pamatavus rentgeno spindulių absorbciją, sudaryti anatominę smegenų sandarą.
Šiuo metu, esant pasirinkimo galimybei, visais atvejais rekomenduojama iš karto atlikti galvos smegenų KT, nes šis tyrimas gali parodyti ir kaukolės kaulų lūžius. Radus pakitimus galvos smegenų KT – epidurinę, subdurinę, subarachnoidinę, intracerebrinę hematomas ar kontuzinius židinius su ar be antrinio pakraujavimo, dėl tolesnės gydymo taktikos visais atvejais būtina neurohirurgo konsultacija. Jeigu chirurginio gydymo nereikia, ligoniai su vidutinio sunkumo ir sunkia galvos trauma turi būti stebimi neurochirurgijos intensyvios terapijos skyriuje.
Kompiuterinė tomografija. Metodas pagrįstas skirtingo tankio audinius pereinančių rentgeno spindulių sugėrimo matavimu. Nauji KT-grafai gali daryti skersinius ir išilginius galvos ir viso kūno pjūvius, o atgaminti vaizdą ekrane-trijose plokštumose.
Vertinant galvos smegenų patologiją, KT remiasi tiesioginiais ir netiesioginiais pokyčiais.
Tiesioginiai pokyčiai-tai kokybinis ir kiekybinis pakitusio smegenų tankio lyginimas su normaliu. Tankis matuojamas Haunsfildo vienetais. Skiriamos 3 tankio pokyčių grupės...
Šį darbą sudaro 857 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!