Fiskalinės politikos reikšmė, Fiskalinės politikos rizika ir problemos, Fiskalinė rizika, Fiskalinės politikos problemos ir jų sprendimai, Fiskalinės politikos tikslas - visiškas užimtumas, Lietuvos konvergencijos programa., Fiskalinės rizikos šaltiniai ir prognozės.
Temos aktualumas. Fiskalinė rizika yra ekonominių pokyčių sąlygų analizė, kuri padeda išlaikyti valstybės stabilumą. Fiskalinės politikos tikslas yra sumažinti riziką, stabilizuojant, teikiant visuomenines gėrybes ir perskirstant pajamas. Fiskalines rizikas galima klasifikuoti į ekonominę, finansinę ir sąnaudų riziką.
Darbo objektas - fiskalinė rizika.
Darbo tikslas - fiskalinės rizikos analizė ir mažinimas.
c) pateikti fiskalinės rizikos mažinimo būdus.
Darbo metodai: Internetinių duomenų paieška ir apdorojimas bei duomenų kaupimas, atranka, analizė ir susiteminimas.
Svarbiausia naudota literatūra. Rėmiausi Finansų ministerijos pateikiama analitine medžiaga internete, Lietuvos Respublikos nutarimais, Lietuvos mokslininkų darbais.
Darbo apimtis ir struktūra. Darbą sudaro įvadas, penkios dalys, išvados ir literatūros sąrašas. Pirmoje dalyje analizuojamos fiskalinės politikos tikslai. Antroje pateikiami Lietuvos fiskalinės rizikos elementai, problemos ir sprendimai. Trečioje trumpai aptariamas vienas iš svarbiausių fiskalinės politikos tikslų – visiškas užimtumas. Ketvirtoje dalyje aprašoma Lietuvos konvergencijos programa. Penktoje išaiškinami svarbiausi fiskalinės rizikos šaltiniai.
Pagrindinė darbo medžiaga aprašyta 22 puslapiai. Panaudotos literatūros sąrašą sudaro 6 šaltiniai.
1. Fiskalinės politikos reikšmė
Fiskalinė politika - tai valstybei atstovaujančios vyriausybės veikla, susijusi su sprendimais dėl finansinių išteklių mobilizavimo ir išlaidų. Mobilizuodama valstybės išteklius ir planuodama išlaidas vyriausybė naudoja įvairias priemones. Fiskalinė politika apima sprendimus dėl valstybės biudžeto pajamų ir išlaidų, valstybės skolos valdymo, pervedimų tarp įvairių valstybinių žinybų, valstybės turto pardavimo, nuomos ar pirkimo, skolinimosi iš įmonių ar finansų įstaigų ar paskolinimu joms, valstybinių pensijų ir valstybinių pensijų fondų, kitokių socialinių išmokų. Fiskalinė politika taip pat susijusi su veikla, kuri nebūtinai atspindima biudžete, tačiau daro reikšmingą poveikį valstybės finansavimo galimybėms, pavyzdžiui, su valstybinių įmonių teikiamų komunalinių paslaugų tarifų nustatymui, aplinkos apsaugos reguliavimui, vyriausybės garantijų teikimui paskoloms, įmonių atleidimui nuo tam tikrų mokesčių. Be to, fiskalinei politikai priskiriami procedūriniai valstybės finansų tvarkymo klausimai, atitinkamos teisinės bazės palaikymas, institucijų veiklos ir jų kompetencijos nustatymas priimant kasdienius sprendimus fiskalinėje srityje.1
Pagrindiniai fiskalinės politikos tikslai yra : žemas nedarbo lygis, pastovus ekonomikos augimas, stabilios kainos ir kolektyvinių prekių pasiūla. Vyriausybės fiskalinės galios veikia...
Šį darbą sudaro 5538 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!