Atliko: Lina Rinkūnaitė VV3/5 gr.
Užduotis:
Skolos padengimas kintančiais pagal geometrinę progresiją periodiniais mokėjimais Y.
Duota:
N = 5 metai
D = 18000 Lt
g = 0.04
q=0.9
Sprendimas:
Skaičiuoju pirmą periodinę įmoką:
4896.43
Procentinė įmoka = D*g
= 18000*0.04 =720.00 Lt
= 13823.57*0.04=552.94 Lt
= 9969.72*0.04=398.79 Lt
= 6402.40*0.04=256.10 Lt
= 3088.99*0.04=123.56 Lt
Skolos padengimo įmoka = periodinė įmoka – procentinė įmoka;
= 4896.43-720.00 = 4176.43Lt = 4406.79-552.94 = 3853.85Lt
= 3966.11-398.79 = 3567.32 Lt
= 3569.50-256.10 = 3313.40 Lt
= 3212.55-123.56 = 3088.99 Lt
Skolos likutis metų pradžiai=skolos likutis – padengtos skolos suma;
= 18000.00-4176.43=13823.57 Lt
= 13823.57-3853.85=9969.72 Lt
= 9969.72-3567.32=6402.40 Lt
= 6402.40-3313.40=3088.99 Lt
= 3088.99-3088.99=0 Lt
Antroji periodinė įmoka= periodinė įmoka*pasirinktas įmokų didėjimo tempas;
= 4896.43*0.9 = 4406.79 Lt
= 4406.79*0.9 = 3966.11 Lt
= 3966.11*0.9 = 3569.50 Lt
= 3569.50*0.9 = 3212.55 Lt
Padengimo fondo formavimo planas
Metai
Skolos likutis metų pradžiai
Procentinė įmoka
Periodinė įmoka
Padengtos skolos suma
1
18000.00
720.00
4896.43
4176.43
2
13823.57
552.94
4406.79
3853.85
3
9969.72
398.79
3966.11
3567.32
4
6402.40
256.10
3569.50
3313.40
5
3088.99
123.56
3212.55
3088.99
Iš viso:
18000.00
UŽDUOTIS Nr. 2
Užduotis:
Padengimo fondo formavimas pastoviais mokėjimais.
Duota:
D= 18000 Lt
n = 5 metai
i = 4% = 0.04
Sn,i =1.045-1/0.04=5.4163
Sprendimas:
Kasmetinė įmokėjimo suma bus:
= 18000/5.4163 = 3323.30 Lt
Palūkanų mokėjimas:
D*i = 720 Lt
Skolos aptarnavimo išlaidos:
Palūkanų mokėjimas+Įnašai į dengimo fondą = 4043.30 Lt
Sukaupta metų pabaigai:
Sukaupta metų pabaigai (buvęs prieš tai)*(1+i) + įnašai į dengimo fondą
Padengimo fondo formavimas
Metai
Palūkanų mokėjimas
Įnašai į dengimo fondą
Skolos aptarnavimo išlaidos
Sukaupta metų pabaigai
1
720.00
3323.30
4043.30
3323.30
2
720.00
3323.30
4043.30
6779.53
3
720.00
3323.30
4043.30
10374.02
4
720.00
3323.30
4043.30
14112.28
5
720.00
3323.30
4043.30
18000.07
UŽDUOTIS Nr. 3
Obligacijų portfelių sudarymas
Užduotis:
Sudarykite du obligacijų portfelius (3 skirtingų obligacijų) ir juos palyginkite, nustatydami jų bendrąjį pelningumą.
Sudarome du 18000 vertės obligacijų portfelius. Šie portfeliai sudaromi iš obligacijų su skirtingais parametrais.
OBLIGACIJŲ PORTFELIŲ PELNINGUMAS
I OBLIGACIJŲ PORTFELIS
I-ojo obligacijų portfelio parametrai
Obligacija
Kiekis
Qj
Kaina
Pj
Nominalas Nj
Terminas nj
Kuponinės pajamos
gj
Išmokėjimų skaičius per metus pj
A
110
50
55
2
4%
2
B
150
30
65
3
5%
1
C
200
40
50
4
-
-
Portfelio kaina:
Q(A)*P(A)+Q(B)*P(B)+Q(C)*P(C)= 110*50 + 150*30 + 200*40 = 18000
Nustatau mokėjimo dydį kiekvieno laikotarpio pabaigoje:
R0,5=110*55*(0.04/2) = 121
R1= 110*55*(0.04/2) +150*65*0,05 =608.5
R1.5=110*55*(0.04/2) = 121
R2=110*55*(0.04/2) +150*65*0,05 +110*55 = 6658.5
R3=150*65*0.05+150*65 = 10238
R4=200*50 = 10000
Randu einamą pelningumą obligacijoms A ir B...
Šį darbą sudaro 867 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!