7.
1. Skolos padengimas lygiais periodiniais mokėjimais Y, kai sąlygoje duotas Y, o reikia rasti trukmę n.
2. Padengimo fondo sudarymas, kai įnašai kinta pagal aritmetinę progresiją.
3. Sudarykite du obligacijų portfelius (3 - 4 skirtingų obligacijų) ir juos palyginkite, nustatydami jų bendrąjį pelningumą.
n = 6 metai, įmokų mokėjimų skaičius per metus p = 1.
parametrus sugalvoti patiems. Sprendžiant kitus uždavinius reikia pritaikyti nurodytus parametrus, o trūkstamus parametrus -sugalvoti patiems.
1 Užduotis. Skolos padengimas lygiais periodiniais mokėjimais Y, kai sąlygoje duotas Y, o reikia rasti trukmę n.
Parametrai:
n – ieškoma trukmė, D = 42800 Lt, Y = 10000, g = 5%=0.05
Skolos padengimo trukmę n randame pagal formulę :
Tokiu būdu, esant 10000 litų periodinėms įmokoms, skola gali būti sumokėta per penkerius metus. Pirmuosius keturius metus mokama po 10 000 litų, o penktųjų metų pabaigoje – išmokama likusi skolos dalis ir atitinkami procentai.
Randame kiekvienų metų padengimo skolos sumą:
42800*0.05+10000=12140
= 32800*0.05+10000=11640
= 22800*0.05+10000=11140
= 12800*0.05+10000=10640
42800-(12140+11640+11140+10640)=2160
:
32800
= 22800-10000= 12800
Procentinė įmoka:
.
32800 1640
Skolos padengimo planas
Metai
Skolos likutis metų pradžioje
Pradinė įmoka
Procentinė įmoka
Padengtos skolos suma
1
42 800
10 000
2 140
12 140
2
32 800
10 000
1 640
11 640
3
22 800
10 000
1 140
11 140
4
12 800
10 000
640
10 640
5
2 160
2 268
108
2 160
42 800
2 Užduotis. Padengimo fondo sudarymas, kai įnašai kinta pagal aritmetinę progresiją.
Tarkime, kad įnašai į padengimo fondą pakliūna metų pabaigoje per 6 metų laikotarpį. Mokėjimai kasmet padidėja 300 LT (įnašai kinta aritmetine progresija). Reikia sudaryti padengimo fondo formavimo planą, kai paskola yra 42 800 Lt.
Duota:
n = 6;
p = 1 kartą per metus;
D = 42800 Lt;
a = 300 Lt;
i = 7% = 0,07
N=7
Sudaryti padengimo fondo formavimo planą.
Metai
Procentinė įmoka
Įnašai į fondą
Paskolos padengimo išlaidos
Sukaupta metų pabaigai
1
300
5292.29
5592.29
94224.28
2
300
5592.29
5892.29
80817.74
3
300
5892.29
6192.29
68226.93
4
300
6192.29
6492.29
56499.79
5
300
6492.29
6792.29
45540.71
6
300
6792.29
7092.29
35292.29
Įnašai į fondą:
Paskolos padengimo išlaidos:
Procentinė įmoka + įnašai į fondą = paskolos padengimo išlaidos
300+5292.29=5592.29
300+5592.29=5892.29
300+5892.29=6192.29
300+6192.29=6492.29
300+6492.29=6792.29
300+6792029=7092.29
Sukaupta suma metų pabaigai:
37854,9+56369,3=94224.28
30460.6+50357.1=80817.74
23490.2+44736.7=68226.93
17010.9+39489.7=56499.79
10955+34585.7=45540.71
5292.29+30000=35292.29
3 UŽDUOTIS. Sudaryti du obligacijų portfelius ( 3 skirtingų obligacijų ) ir juos palyginti, nustatant jų bendrąjį pelningumą. Obligacijų portfelio dydis lygus 42800Lt.
Pirmasis obligacijų portfelis:
Obligacija
Kiekis Qj
Kaina Pj
Nominalas Nj
Terminas nj
Kupolinės pajamos gj
Išmokėjimų skaičius metuose pj
A
420
50
50
4
7%
1
B
800
13
60
6
-
-
C
190
60
80
2
5%
2
Portfelio kaina:
Q(A)
Obligacijų mokėjimų srautų lentelė:
n=6
Laikotarpio t
Srauto...
Šį darbą sudaro 1596 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!