Temos aktualumas: „Žmogaus asmuo neliečiamas“ – skelbia Lietuvos Respublikos Konstitucijos 21 straipsnis, įtvirtinantis vieną iš pagrindinių ir svarbiausių žmogaus teisių. Žmogaus asmens neliečiamumas reiškia fizinę ir psichinę žmogaus neliečiamybę. Šių dienų privataus sektorių viena opiausia problema yra moterų seksualinis priekabiavimas. Šiandien tai vieša paslaptis ,su kurią nemažai dirbančiųjų ,o ypač moterų ,yra susidurę. Seksualinis priekabiavimas - tai užgaulus, žodžiu ar fiziniu veiksmu išreikštas seksualinio pobūdžio elgesys su asmeniu, su kuriuo sieja darbo, tarnybiniai ar kitokio priklausomumo santykiai. Priekabiautojas gali būti tiek vyras tiek moteris, gali būti viršininkas, bendradarbis ar bet koks žmogus darbovietėje.
Priekabiavimas gali būti žodinis arba fizinis. Seksualinių paslaugų reikalavimas gali būti tiek aiškiai išreikštas, tiek numanomas. Bet kuriuo atveju, seksualinis priekabiavimas trukdo žmogui gerai atlikti savo darbą, nes sukuriama bauginanti, priešiška, atstumianti darbo aplinka.
Darbo tikslas: Išsiaiškinti kaip seksualinis priekabiavimas paveikia įmonės ar organizacijos socialinę aplinką.
1. SEKSUALINIS PRIEKABIAVIMAS
Seksualinis priekabiavimas - tai užgaulus, žodžiu ar fiziniu veiksmu išreikštas seksualinis elgesys su asmeniu su kuriuo sieja darbo, tarnybiniai ar kitokio priklausomumo santykiai. Seksualinio priekabiavimo būdai gali būti įvairūs: pradedant seksualinėm užuominomis, partnerio seksualinių ypatybių aptarinėjimu, prisilietimais, žvilgsniais, laiškais, skambučiais ir baigiant atviromis atakomis bei bandymais išprievartauti.
Seksualinis priekabiavimas pasaulyje pripažįstamas viena opiausių diskriminacijos dėl lyties problemų ir laikomas šiurkščiu žmogaus teisių pažeidimu. Seksualinio priekabiavimo aukomis dažniausiai tampa moterys, o priekabiautojai yra vyrai, kurių socialinės ir ekonominės galios tebėra didesnės nei moterų.
Seksualinis priekabiavimas neigiamai veikia psichinę ir fizinę priekabiavimo aukos sveikatą, ekonominę bei socialinę padėtį.
Šiuo metu tiek tarptautiniai dokumentai, tiek įvairių šalių nacionalinių teisės aktų nuostatos diskriminavimą dėl lyties bei seksualinį priekabiavimą draudžia. Kaip rodo amerikiečių atlikti tyrimai, keturios iš dešimties moterų darbe yra susidūrusios su seksualinio priekabiavimo atvejais. Tačiau tik 5 % jų viešai apie tai paskelbia. Be to, 50 % vyrų pripažįsta, kad jie kalbėjo ar elgėsi taip, kad jų kolegės moterys galėjo tai suprasti kaip seksualinį priekabiavimą.
Seksualinio priekabiavimo problema Lietuvoje...
Šį darbą sudaro 2527 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!