Konspektai

Elektros sauga

10   (1 atsiliepimai)
Elektros sauga 1 puslapis
Elektros sauga 2 puslapis
Elektros sauga 3 puslapis
Elektros sauga 4 puslapis
Elektros sauga 5 puslapis
Elektros sauga 6 puslapis
Elektros sauga 7 puslapis
Elektros sauga 8 puslapis
Elektros sauga 9 puslapis
Elektros sauga 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Elektros energijos panaudojimas gamyboje ir buityje nuolatos plečiasi. Daugėja susijusių su elektros įrenginių, eksploatavimu susijusių žmonių, kuriems gresia potencialus pavojus būti traumuotiems elektros srovės [31].
Elektros srovė, skirtingai nei, daugelis kitų pavojingų faktorių, neturi būdingų išorinių požymių, todėl itin pavojinga žmogui. Elektros srovė sukelia žmogui įvairaus sunkumo traumas, kurių didelė dalis baigiasi mirtimi.
Elektros įrengimų eksploataciją, siekiant užtikrinti juos eksploatuojančių asmenų saugumą nuo pavojingo elektros srovės poveikio, reglamentuoja norminių dokumentų sistema. Pagrindiniai saugaus elektros įrenginių eksploatavimo techniniai sprendimai yra numatyti elektros įrenginių įrengimo taisyklėse [32]. Apsaugos nuo elektros reikalavimai eksploatuojant elektros įrenginius nustatyti saugos taisyklėse DT11-02 [33].
Norminiuose dokumentuose naudojami terminai, sąvokos ir apibrėžimai.
1. Apsauga nuo elektros - tai techninių, organizacinių priemonių ir teisinių normų, skirtų žmonėms apsaugoti nuo pavojingų ir kenksmingų elektros srovės, elektros lauko, elektromagnetinio lauko ir statinės elektros poveikio visuma.
2. Elektros įrenginiu laikomas įrenginys, skirtas elektros energijai gaminti, kaupti, perduoti, keisti, paskirstyti arba vartoti.
3. Elektros energijos vartotojas –- tai fizinis ar juridinis asmuo, kuriam nustatyta tvarka leista vartoti elektros energiją.
4. Apsauginis išjungimas – tai greitai veikiančio automatinio jungiklio atsijungimas atsiradus saugomoje grandinėje srovės nutekėjimui į žemę.
5. Saugi žemiausioji įtampa - elektros Renginio nominali įtampa, kuri tam tikroje aplinkoje yra nepavojinga žmogui.'
6. Pagrindinė izoliacija – tai srovinių dalių izoliacija, skirta pagrindinei apsaugai nuo pavojingo elektros srovės poveikio.
7. Papildoma izoliacija – tai izoliacija, papildanti pagrindinę izoliaciją, kuri apsaugo nuo pavojingo elektros srovės poveikio, kai pažeidžiama pagrindinė izoliacija.
8. Dviguba izoliacija – tai izoliacijų, kurias sudaro pagrindinė ir papildoma izoliacija, sistema. Dviguba izoliacija žymima ženklu
9. Apsauginiu įžeminimu laikomas elektros įrenginių srovei laidžių korpusų, sujungimas, elektros grandine su „žeme“ siekiant apsaugoti žmogų nuo srovės, kurią sukelia atsitiktinai atsiradusi įtampa tarp šio korpuso ir žemės. Apsauginio įžeminimo gnybtas ženklinamas žymeniu .
10. Apsauginiu įnulinimu vadinamas elektros srovei laidžių korpusų ir kitų konstrukcinių dalių sujungimas elektros grandine su įžemintu maitinimo tinklo nuliniu tašku.
11. Apsauginis laidininkas PE – laidininkas,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2764 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Įvadas 3
 • Elektros srovės pavojingumo kriterijai ir apsaugos priemonės 4
 • Elektros srovės pavojingumo kriterijai 5
 • Apsaugos nuo elektros būdai ir priemonės 5
 • Apsaugos nuo elektros būdai 7
 • Apsaugos nuo elektros priemonės 7
 • Apsauginis įžeminimas įnulinimas 8
 • Įžeminimo įrengimas 9
 • Apsaugo nuo statinės elektros 9
 • Pirmoji pagalba nukentėjusiesiems nuo elektros srovės 10

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2764 ž.)
Darbo duomenys
 • Saugos konspektas
 • 10 psl., (2764 ž.)
 • Word failas 119 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt