Konspektai

Ekologinė biotechnologija

9.6   (2 atsiliepimai)
Ekologinė biotechnologija 1 puslapis
Ekologinė biotechnologija 2 puslapis
Ekologinė biotechnologija 3 puslapis
Ekologinė biotechnologija 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

0Ruošiant vaistingųjų augalų žaliavas, sunku rasti ekologiškai švarias augimvietes (atlikus tyrimus, sunkiųjų metalų (Pb, Cd, Zn) kiekiai viršijo leistinas normas). Iš vaistingųjų augalų ruošiamos įvairios vaistų formos:užpilai, nuovirai, tinktūros, ekstraktai, sultys ir kt. Ištirta kaip intensyviai skaidulos absorbuoja sunkiuosius metalus:Pb,Cd,Zn. Šių metalų kiekiai tirti gudobelės vaisiuose (fructus Crataegi) ,sukatžolės žolėje (herba Leonuri), ežiuolės žolėje (herba Echinaceae) ir iš jų paruoštuose vaistuose: gudobelės ekstraktuose, sukatžolės tinktūrose, ežiuolės ekstraktuose.
Didžiausia sunkiųjų metalų koncentracija rasta sukatžolės žolėje: švino-0,0083 ppm, kadmio-0,0003 ppm, cinko-0,0464 ppm. Tačiau sukatžolės žolės skaidulos geriausiai sulaiko sunkiuosius metalus. Nustatyta, kad augalinės žaliavos skaidulos absorbuoja apie 30,29 procentų sunkiųjų metalų kiekio.
Nuo seno pasaulinėje praktikoje durpės yra žinomos kaip puikus sorbentas, gebantis sorbuoti žmogaus organizmui pavojingas medžiagas. Čia apžvelgsime sunkiųjų metalų (Cu, Pb, Zn, Ni, Cr, Cd) sorbciją ir išsiplovimą iš aukštapelkių ir žemapelkių durpių. Eksperimentais buvo siekiama nustatyti kokius metalus durpės sorbuoja geriausiai. Įvertintos durpių sorbcinės (sorbcinis imlumas, medžiagos pasiskirstymo kietoje ir skystoje fazėse koeficientai, hidrodispersijos koeficientas) ir cheminių elementų migracinės charakteristikos (judriųjų formų kiekis, aktyvusis poringumas, tikrasis filtracijos greitis ir kt.).
Gauti eksperimentų rezultatai parodė, kad sorbcijos parametrai gauti fizikiniuose modeliuose, skaitinėmis reikšmėmis yra artimi literatūroje aptinkamiems dydžiams. Sudaryta metalų sorbcijos durpėse eilė: geriausiai sorbuojami elementai – Cu, Pb, Cr (sorbuojama iki 95%), blogiau – Zi, Ni, Cd sorbuojami (60 - 86%). Atlikti durpių išplovimo destiliuotu vandeniu eksperimentai parodė, kad sorbuoti sunkieji metalai yra labai sunkiai išplaunami (išekstrahuojama) tik iki 5% judrių formų nuo bendro atskirų elementų kiekiai.
Svarbiausi oro taršos šaltiniai yra pramonė, energetika ir visų rūšių transportas. Pramonė ir energetika teršia orą sieros dioksidu, angliavandeniliais, anglies monoksidu, azoto oksidais. O transportas orą teršia daugybe cheminių junginių tarp kurių vyrauja anglies monoksidas, aldehidai, angliavandeniliai, azoto oksidas, kietosios detalės(dulkės, suodžiai), švino aerozolis. Šie teršalai sunkiai išsisklaido, nes patenka į žemės troposferos sluoksnį. Yra ir dar vienas atmosferos oro teršėjas – tai rūgštieji lietūs....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1252 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1252 ž.)
Darbo duomenys
  • Ekologijos konspektas
  • 4 psl., (1252 ž.)
  • Word failas 46 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt