Namų darbai

Ekologinė niša. Atmosferos oro teršimas transportu ir priemonės jam mažinti. Biomai: drėgnieji tropiniai ir mangrų miškai

9.2   (3 atsiliepimai)
Ištrauka

Ekologinė niša – abiotinių ir biotinių veiksnių kompleksas, nustatantis vienos ar kitos rūšies egzistavimą ir jos organizmo funkcionavimą (informacija,energijos ir maisto medžiagų apykaita, priešų ir parazitų mažuma ir pan.). Kitaip tariant, ne tik vietą, kurioje gyvena rūšis ar populiacija, bet ir betarpiški ryšiai su kitomis rūšimis bei abiotine arba negyvąja aplinka. Kelios rūšys toje pačioje aplinkoje negali konkuruoti dėl tų pačių poreikių. Viena turi prisitaikyti prie kitos arba žūti. Gamtoje yra labai daug pavyzdžių, kai vienoje biocenozėje gyvena kelios augalų ar gyvūnų rūšys. Kartais žmogus sąmoningai ar nesąmoningai įvežęs augalo ar gyvūno rūšį iš svetur padaro didelę žalą, nes tada prasideda konkurencija tarp rūšių. Nugali energingesni ir greičiau besidauginantys organizmai.
Organizmai gyvuoja pagal tam tikros gyvenamosios aplinkos parametrus.Patekęs į jam nebūdingą aplinką, organizmas skursta arba žūva.Labai svarbus aplinkos veiksnys – apsirūpinimas maistu.Maisto kiekis ar kokybė apsprendžia organizmo egzistavimo sąlygas.Kiekvienai rūšiai būdingi santykiai su aplinka.Todėl dažnai artimos rūšys jeigu truputį skiriasi jų mityba arba gyvenimo būdas, toje pačioje teritorijoje užima atskiras nišas, vad.ekologine niša.Ekologinė niša skiriasi nuo gyvenamosios aplinkos.Gyvenamoji aplinka – tai dalis teritorjos, kur rūšiai gyventi tinkamiausios sąlygos, o ekologinė niša priklauso ne tik nuo teritorijos, bet ir turi būti visi kiti palankūs rūšiai veiksniai (maisto gausumas, priešų ir parazitų mažuma ir tt.)Gamtoje yra labai daug pavyzdžių, kai vienoje biocenozėje prisitaikiusios gyventi kelios rūšys.Pvz: didysis margasis genys, vidutinis ir mažasis margasis genys.Didysis ieško maisto storoje medžio dalyje, vidutinis – plonoje, mažas – šakose.Kai kurie gyvūnai besivystydami keičia ekologinę nišą(grambuoliai). Rūšys diferencijuojasi ir pagal dydį.Vienos šeimos atstovai: tigras, lūšis ir katė.Tigrui reikia zebro, lūšiai – zuikio, katei užtenka pelės.Rūšys maitinasi skirtingu laiku – vienos rūšys naktį, kitos ryte. Dažnai žmogus sąmoningai ar nesamoningai, įvedęs naują rūšį gali pakenkti gamtai, ypač jei įvestoji rūšis neturi natūralių priešų. Jeigu naujosios rūšies gyvensena sutampa su vietinės, tuomet tarp jų prasideda konkurencija ir išlieka energingesnė.
APLINKOS MONITORINGAS.Tai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1818 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1818 ž.)
Darbo duomenys
  • Ekologijos namų darbas
  • 5 psl., (1818 ž.)
  • Word failas 97 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt