Prieštaravimai tarp žmogaus veiklos ir gamtos pastaruoju metu tapo viena iš svarbiausių ir aktualiausių socialinių- ekonominių problemų. Sparčiai plėtojant industrializaciją ir urbanizaciją, buvo nuniokota gamta, padidėjo aplinkos teršimo mastai. Be visa to, kad dėl industrializacijos aplinka, kurioje gyvename teršiama nuolat, prie to smarkiai prisideda ekologinės katastrofos, kurių pasekmės skaudžiai atsiliepia ekologinei pusiausvyrai, kuomet neigiamai paveikiama aplinka, kurioje gyvena ir egzistuoja gyvoji gamta. Toks poveikis gyvajai gamtai vadinamas ekologiniu veiksniu- bet koks aplinkos elementas tiesiogiai, nors ir trumpai veikiantis gyvuosius organizmus. Ekologiniai veiksniai skirstomi į tiesiogiai ir netiesiogiai veikiančius. Kiekvienas ekologinis veiksnys apibūdinamas tam tikrais požymiais, konkrečia įtaka ir kitimo intervalu.
Ekologinė katastrofa- tai ekosistemų normalios veiklos sutrikdymas kažkokioje teritorijoje. Nuo aplinkos užteršimo kenčia augalija ir gyvūnija, mažėja natūralių bei kultūrinių biocenozių produktyvumas.
Pasaulyje vyrauja daugybės rūšių ekologinės katastrofos, tokios kaip: naftos produktų išsiliejimas, pramoninių teršalų išsiliejimas, rūgščių lietų sukeliamos katastrofos, miškų gaisrai ir panašiai. Didžiausiomis lokalizuotomis katastrofomis laikomos, tokios katastrofos, kuomet išsilieja naftos produktai. Dėl šios priežasties šiame darbe bus aptarta kaip įvyksta ekologinės katastrofos pasauliniuose vandenyse, šių krizių apibendrinta statistika bei didžiausi naftos produktų išsiliejimai sukėlę milžiniško masto ekologines katastrofas.
Darbo tikslas- aptarti ekologines katastrofas pasauliniuose vandenyse, jų priežastis ir pasekmes bei galimas priemones, kurios užkirstų kelią šioms katastrofoms.
Darbo tikslui pasiekti išskirti šie uždaviniai:
• Aptarti ekologinių katastrofų pasauliniuose vandenyse statistinius duomenis;
• Ištirti didžiausias ekologines katastrofas pasauliniuose vandenyse;
• Ištirti gelbėjimo tarnybų darbą.
Nelaimių prevencija
Nuo pat laivininkystės pradžios, naftos produktų išsiliejimai tapo skaudžia kasdienybe padarančia nepataisomos žalos lokalinėje užteršimo zonoje. Naftos produktų išsiliejimas turi kelis scenarijus: naftos platformose įvykstančios avarijos, laivų avarijos bei pačios skaudžiausios- laivų, kurie skirti gabenti naftos produktus avarijos. Vandenyje išsiliejus naftos produktams jie greitai pasklinda darydami didelę žalą lokalinei ekologinei sistemai. Naftos produktai padengia vandens telkinio paviršių, dėl ko gyvenantiems organizmams pradeda trūkti oro, gyvūnai prisilietę ir išsitepę naftos produktais negali laisvai judėti bei daugybė kitų veiksnių, kurie ardo ekologinę pusiausvyrą.
Naftos...
Šį darbą sudaro 2574 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!