Visoje mus supančioje aplinkoje begalo daug mikroorganizmų, tačiau jie yra labai maži ir jų negalime matyti. Jų gausu ore, dirvožemyje, vandenyje, gyvūnuose, žmonėse, augaluose ir ant jų.
Gamtoje mikroorganizmai skaido, mineralizuota augalų, gyvūnų, sukauptas organines medžiagas. jei mikroorganizmai neskaidytų organinių medžiagų ir neregeneruotų anglies dioksido, tai nesivystytų žalieji augalai, o be to jų – išnyktų mūsų planetos gyvybė ir net kosmose.
Begalo svarbus mikroorganizmų dalyvavimas medžiagų apykaitoje, pagal baltymų sintezę nėra medžiagos pakeičiančios mikroorganizmus.
Mikroorganizmai labai svarbūs žemės ūkyje. Mikrobai dirvoje skaido organinius junginius, augalų bei gyvūnų liekanas iki tirpių vandenyje medžiagų. tik tokias medžiagas gali pasisavinti augalai. Nuo organinių medžiagų skaidymo greičio priklauso dirvos derlingumas. Šalia naudingų mikroorganizmų dirvožemyje yra ir žalingų, sukeliančių augalų ligas. Su jais tenka kovoti.
Mikroorganizmai naudojami ir gaminant maisto produktus, alų, vyną ,girą, etanolį, organines rūgštis, vitaminus.
Mikroorganizmai sukelia ir infekcines ligas žmonėms ir gyvūnams.
Didžioji dalis respondentų (88 proc.) teigia, kad ekologiški yra Lietuvoje užauginti produktai. Tačiau vien to nepakanka. Ekologiški produktai ura neužteršti kenksmingomis cheminėmis medžiagomis (sunkiaisiais metalais, pesticidų likučiais, nitratų perteklium, antibiotikais, hormonais), jų sudėtyje nėra sintetinių maisto priedų (dažiklių, saldiklių, konservantų, emulgatorių ir kt.) ar genetiškai modifikuotų produktų.
Maisto produktų ekologiškumą lemia tai, kad augalai auga gyvybingoje, neužterštoje cheminėmis medžiagomis dirvoje. Gyvuliai ir paukščiai šeriami ekologiškai švariu pašarais, auginami tinkamomis jų prigimtinėmis sąlygomis. Ekologiniuose ūkiuose privalu griežtai laikytis taisyklių, parengtų pagal tarptautinių organizacijų standartus.
Ekologiškas maistas yra sveikesnis ir saugesnis. ekologiški produktai yra geriau įsisavinami, skatina organizmo gyvybinius procesus, didina atsparumą ligoms. Daugeliui žmonių nerimą kelia mintis, jog vartojant maistą, kuriame yra gausu nitratų, sintetinių cheminių medžiagų, galima susirgti įvairiomis ligomis.
Ilgalaikis chemikalų poveikis žmogui ir aplinkai nėra visapusiškai ištirtas, tačiau vis daugiau eksperimentų ir tyrimų atskleidžia chemikalų naudojimo ir sumažėjusio žmogaus organizmo atsparumo ligoms tiesioginį ryšį. Įvairūs dažnai sustiprina vienas kito poveikį.
Ekologiškame maiste nėra GMO. Nors ir GMO poveikis žmogui bei aplinkai yra tyrimų ir diskusijų tema, ekologiškų...
Šį darbą sudaro 7068 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!