tarp jų – pakuočių atliekų atskirą surinkimą, panaudojimą ir perdirbimą.....................................10
APLINKOS APSAUGOS TIKSLŲ IR VEIKSMŲ ĮTAKA KITIEMS ŪKIO SEKTORIAMS..12
Aplinkos apsaugos tikslų ir reikalavimų įtaka pramonės sektoriui...............................................13
Aplinkos apsaugos tikslų ir reikalavimų įtaka energetikai............................................................15
Aplinkos apsaugos tikslų ir reikalavimų įtaka transporto sektoriui...............................................16
Aplinkos apsaugos tikslų ir reikalavimų įtaka žemės ūkiui...........................................................17
PERSONALO RENGIMAS..........................................................................................................19
PRIEDAS: Referate naudojamų terminų žodynas........................................................................20
ĮVADAS
Kada žmogus, su jam būdinga logika ir žiniomis, bando pažvelgti į ateitį ir įsivaizduoti žmonių gyvenimą po 100–200 metų, jis surikiuoja savo požiūrį ir sprendimus vadovaudamasis šiandieninėmis nuostatomis. Šios nuostatos, o ir pats žmogus nesuvokia, kad nekeičiant požiūrio į aplinkos išsaugojimą šiandien, jo gyvenimas ir jis pats gali neturėti ateities. Skaitydami fantastines knygas ar žiūrėdami filmus apie ateitį mes matome niūrių molingą gamtovaizdį, įvairius cheminius taršalus ir kt. Ir tikrai mūsų palikuonių ateitis bus tokia, jei šiandien nesiimsime priemonių planetai išsaugoti. Galime pradėti pakeldami pakelėje gulintį plastmasinį butelį ar sutvarkydami savo kiemą...
Mūsų aplinkosaugos samprata – tai daugybės šiuolaikinės pramonės, energetikos, žemės ūkio gamtoje paliekamų atliekų tvarkymas, utilizavimas ir perdirbimas.
Pramoninkų, valstybių vyriausybių, o taip pat ir eilinių piliečių veiksmai turi būti suderinti, kad šis procesas vyktų sklandžiai. Turime dirbti kartu, kad ir toliau sėkmingai galėtume valdyti Žemę, jos resursus ir išteklius.
Todėl išleista daug įstatymų, parengta normų ir taisyklių reguliuojančių aplinkos apsaugą, tačiau praktiškų veiksmų sėkmė labai priklauso nuo atskirų sričių specialistų, vadovų bei visos visuomenės ekologinio išprusimo, nuo to kaip jie suvokia iškylančias problemas, ar suvokia gerai ir toliaregiškai naudotis mokslo ir technikos laimėjimais, plėtodami gamybą, naudodami gamtos išteklius.
Lietuvoje pagrindinė aplinkos apsaugą reguliuojanti įstaiga yra Aplinkos apsaugos ministerija. Atskiruose Lietuvos regionuose aplinkos apsaugą reguliuoja vietos savivaldybės. Aplinkos apsauga užtikrinama įvairiomis priemonėmis iš kurių pagrindinės yra teisinės, ekonominės, biologinės, techninės sanitarinės.
Aplinkos ministerija atlieka šias funkcijas: įgyvendina valstybės strategiją, sprendžia gamtos išteklių naudojimo klausimus, rengia ilgalaikes šių išteklių naudojimo programas numatant jų įgyvendinimo mechanizmą bei kontroliuoja kaip jos vykdomos, rengia ir tvirtina gamtos išteklių...
Šį darbą sudaro 7887 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!