“Aš užrašinėju gimtojo krašto liaudies muziką ir iš šio dar netyrinėto norvegų dvasios šaltinio bandžiau kurti nacionalinį meną”. Taip rašė norvegų muzikos klasikas E.Grygas – kompozitorius, pianistas, dirigentas, kritikas, vienas pirmųjų nacionalinio muzikos meno kūrėjų.
Edvardas Grygas gimė 1843 m. birželio 15 d. Norvegijos pajūryje, Bergeno mieste. Edvardas vardą paveldėjo iš savo senelio.
Jo tėvas buvo diplomatas, o motina – pianistė, pati pradėjusi mokyti muzikos savo vaikus, jai nepatiko kai kuris iš vaikų užriesdavo nosis, mama norėjo išauklėti vaikus dorais, siekiančiais savo tikslo gyvenime žmonėmis.
Britanijos konsulo žmona Bergene fru Gezina Gryg buvo laikoma geriausia miesto pianiste ir retkarčiais rengdavo koncertus labdarystės tikslais. Tie koncertai būdavo tikra šventė Bergeno gyventojams, ypač kad visi pažinojo fru Geziną ir ja žavėjosi: ji ne tik puikiai skambino fortepijonu, bet ir dainavo, rašė eiles, buvo protinga ir daili.
Per savo septintąjį gimtadienį Edvardas su broliu nubėgęs prie fiordo klausėsi ten tvyrančios tylos, kuri jam buvo savotiška daina. Kažkas skamba ore kaip įtempta styga. Tai nė kiek nedrumsčia tylos, tai pati tyla, jos giesmė. Tai rodo, kad jau vaikystėje Grygas jautė pašaukimą muzikai.
Po gimtadienio šventės Edvardas prašo leisti jam pasėdėti prie atidengto fortepijono ir truputį paskambinti. Harmoniją jis pajuto anksčiau negu melodiją, ir jo akordai darnūs. Jis prisimena šios dienos dangų, besikeičiančius debesis. Kaip keistai ir netikėtai kito jų formos. Apskritas gražus debesėlis ištįso, patamsėjo… Reikia paspausti dar du juodus klavišus, ir akordas pasidarys aštrus, piktas… Štai priešais slenka debesėlis – vis artyn ir artyn. Dabar akordą ima šešiais abiejų rankų pirštais. O ar negalima pridėti dar ir septinto, kad debesis dar padidėtų? Sunku, bet galima reikia tiktai garsiau. Štai dar pasidarė didelis kalnas. Bet jis buvo apsuptas liepsnos. Tuojau… Ilga ir aukšta trelė… Štai ir viskas: blizga, žvilga, jeigu dar nedega. Trelė puošia visą sąskambį. Bet pirštams labai nepatogu, todėl Edvardas skuba nuversti kalną. Juk ir danguje jis...
Šį darbą sudaro 5171 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!