Referatai

Eduardas Balsys

9.8   (2 atsiliepimai)
Eduardas Balsys 1 puslapis
Eduardas Balsys 2 puslapis
Eduardas Balsys 3 puslapis
Eduardas Balsys 4 puslapis
Eduardas Balsys 5 puslapis
Eduardas Balsys 6 puslapis
Eduardas Balsys 7 puslapis
Eduardas Balsys 8 puslapis
Eduardas Balsys 9 puslapis
Eduardas Balsys 10 puslapis
Eduardas Balsys 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Oratorija – (lot. orare – melsti, oratorium – maldykla) – didelis vokalinis–instrumentinis kūrinys chorui, orkestrui, solistams, skaitovams, parašytas draminiu siužetu ir skirtas koncertiniam atlikimui. Oratorija yra panaši į kantatą, tačiau kur kas didesnės apimties ir sudėtingesnio, susidedančio iš daugiau dalių, dažniausiai religinio epinio herojinio pobūdžio kūrinys. Oratorijos sudėtinės dalys: chorai, ansambliai, arijos, rečitatyvai, orkestriniai intarpai. Oratorijos žanras gana artimas operai, tačiau nėra sceninio veiksmo, o tik koncertinis atlikimas. Nors kai kuriose oratorijose yra vaidybos elementų ir dekoracijų. Oratorijos ištakos siekia XII - XIV a. Tuomet specialiose patalpose prie vienuolynų ar bažnyčių – oratoriumuose – tikintys žmonės rinkdavosi aiškintis biblijos mokymo, būdavo atliekamos misterijos (šventųjų gyvenimo vaidinimas). Oratorijos žanras galutinai susiformavo XVII – XVIII a. J. S. Bacho, G. F. Hendelio, J. Haidno laikais. Žymiausios oratorijos XVIII a.: J. S. Bacho „Kalėdų oratorija“, G. F. Hendelio „Mesijas“, J. Haidno „Pasaulio sutvėrimas“ ir „Metų laikai“.
Eduardas Balsys gimė 1919m., gruodžio 20d. Ukrainoje, Nikolajeve, Kosto ir Barboros Balsių šeimoje. Po dviejų metų, būdamas dar visai mažas, Eduardas Balsys su savo šeima atsikėlė gyventi į Lietuvą, į Skuodą. Eduardas turėjo du brolius: Adolfą ir Leopoldą. Su savo broliu Leopoldu 1926-1928m. Eduardas lankė pradžios mokyklą. Pirmieji muzikiniai Eduardo įspūdžiai yra susiję su Skuodu. Čia jis klausydavosi gatvės muzikos, aikštėje netoli namų. 1928m. šeima persikėlė į Klaipėdą. Kai Eduardo tėvas gavo darbą, berniukas 1929m. įstojo į Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnaziją ir čia pradėjo rimtesnius mokslus. Berniukui ryškiausią muzikinį įspūdį paliko radijas, kurio jis dažnai klausydavo, be to radijas tada buvo tikra retenybė. Eduardas skambino mandolina, o jo brolis Leopoldas jam akompanuodavo gitara. Tačiau muzikoje Eduardas buvo ne tik savamokslis, neblogą muzikinį išsilavinimą jis gavo Vytauto Didžiojo gimnazijoje, kurios aukštas mokymo lygis, muzikos pamokų kokybė gerokai skyrėsi nuo kitų gimnazijų. Gimnazijoje buvo griežtai atskirtos muzikos ir choro pamokos. Susipažinus su muzikos programomis įvairiose klasėse , pasidaro aišku, kaip...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2015 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2015 ž.)
Darbo duomenys
  • Kompozitorių referatas
  • 11 psl., (2015 ž.)
  • Word failas 87 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt