Referatai

Džordžas Geršvinas

9.8   (2 atsiliepimai)
Džordžas Geršvinas 1 puslapis
Džordžas Geršvinas 2 puslapis
Džordžas Geršvinas 3 puslapis
Džordžas Geršvinas 4 puslapis
Džordžas Geršvinas 5 puslapis
Džordžas Geršvinas 6 puslapis
Džordžas Geršvinas 7 puslapis
Džordžas Geršvinas 8 puslapis
Džordžas Geršvinas 9 puslapis
Džordžas Geršvinas 10 puslapis
Džordžas Geršvinas 11 puslapis
Džordžas Geršvinas 12 puslapis
Džordžas Geršvinas 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Profesionalioji Amerikos muzikinė kultūra atsirado palyginti neseniai ir plėtėsi gana neįprastu keliu. Palyginus su to meto literatūra ir poezija, išauginusiomis tokius menininkus kaip M. Tvenas, O. Henris, V. Vitmenas, XIX a. pabaigoje muzikoje neatsirado nei vieno žymesnio vardo. Nedaugelis kompozitorių profesionalų laikėsi europietiškų tradicijų, naudodami folkloro šaltinius, subrendusius Amerikos žemėje. Todėl nacionalinė Amerikos muzika galutinai subrendo ir pasireiškė tik XX a. pradžioje. Ją ryškiai lenkė koncertinis gyvenimas, pasiekęs tiems laikams neįprastų apimčių. Didžiuosiuose miestuose susikūrė pasaulinio lygio simfoniniai orkestrai, (Bostone, Niujorke, Filadelfijoje) kuriems dirigavo Stokovskis, Kusevickis. P. Čaikovskio, G. Malerio, S. Rachmaninovo gastrolės ugdė amerikietiškąją auditoriją. Tačiau klasikinė opera ilgai neatrado kelio į didžiąją sceną. Amerikoje labai populiarūs buvo lengvo žanro miuziklai bei teatriniai reviu. Komercinio biznio sąlygomis jie išaugo iki galingos muzikinio Brodvėjaus „industrijos“
Tuo tarpu šalies gilumoje vyko procesai, padėję atsirasti naujiems muzikos reiškiniams. Su daugybe juodaodžių vergų atkeliavusi Afrikos juodaodžių muzika laipsniškai pynėsi su ispaniškaisiais dainų bei šokių žanrais, angliškaisiais religiniais himnais. Atsiranda nauji „grynai“ amerikietiškieji žanrai.
Juodaodžiai, pasisavinę anglų- keltų folkloro poetinę ir intonacinę sandarą, bei Naujosios Anglijos religinio himno asketiškumą, sukūrė naują religinės, chorinės muzikos žanrą-spiričiuelsą. Jam artimas bliuzas- solinė negrų daina, pritariama bandža arba gitara. Bliuzo intonacijos, ritminės savybės pagrindė džiazo ištakas. Ši buitinė Amerikos muzikos forma išaugo į atskirą muzikos rūšį su savo istorija ir su daugybe atmainų, laipsniškai paplitusių po visą pasaulį.
Kai kurie Europos kompozitoriai, sužavėti amerikietiškosios muzikos savitumo, sukūrė įdomių kūrinių. Čekų kompozitorius A. Dvoržakas spiričiuelso intonacijas drąsiai naudoja savo Penktojoje simfonijoje „ Iš naujojo pasaulio“. Prancūzų kompozitorius K. Debiusy parašo fortepijonines preliudijas „Menestreliai“, M. Ravelis- bliuzą smuiko sonatoje. F. Pulenkas- „ Negrų Rapsodiją“.
XX a. pradžioje intensyviai kuria šie Amerikos kompozitoriai: Č. Aivzas, A. Koplendas, S. Barberis, D. K. Menotti, L. Bernstainas.
XX a. Viduryje Amerikos kompozitorių kūryba įsitvirtina koncertiniame ir teatriniame Amerikos ir kitų šalių gyvenime. Džordžas Geršvinas- pirmasis amerikiečių kompozitorius, kurio kūryba...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2629 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
RTF failas (.rtf)
Apimtis
13 psl., (2629 ž.)
Darbo duomenys
  • Kompozitorių referatas
  • 13 psl., (2629 ž.)
  • RTF failas 52 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt