• Žaidimų gamintojai suprato skaitmeninio sporto potencialą 70–80-aisiais. 90-aisiais plėtojant kelių žaidėjų žaidimus, tokius kaip MIDI Maze, Quake, Counter-Strike, ir Unreal, atsirado vis daugiau galimybių konkuruoti su kitais.
• Tada, 1994 m., internetui išplitus visuomenei, žaidėjų paskata ir toliau augo. Dėl to buvo įkurtos pirmosios komandos, vadinamieji klanai. Beveik tuo pačiu metu buvo sukurtos pirmosios žaidimų bendruomenės, iš kurių kai kurios vėliau išsivystė į pirmąsias žaidimų lygas.
• Dešimtajame dešimtmetyje viskas vis dar klostėsi pašėlusiai, tačiau padaugėjo LAN vakarėlių, kuriuose buvo organizuojami turnyrai su negrynaisiais ar piniginiais prizais. Iki šiol dažniau ir su tikrais rėmėjais iš programinės ir techninės įrangos pramonės.
• Galima sakyti, kad 1997 m. konkurenciniai žaidimai įgavo naujas formas, kurios rodė kelią į šiandieninį esportą. Komandos turėjo nuolat rinkti taškus lygose, kad galų gale žaistų dėl piniginių prizų pagrindiniame turnyre. Vis daugiau ambicingų komandų kūrėsi JAV ir Europoje, o prieš pat tūkstantmečių sandūrą – ir Azijoje. Tačiau visa tai vadinti profesionalu būtų perdėta, nes tai buvo tik išleidus Counter-Strike kad prasidėjo tendencija, leidžianti žaidėjams užsidirbti pragyvenimui iš žaidimų.
• Pirmą kartą šis terminas viešai pasirodė 13 m. gruodžio 1999 d., tinklalapio Eurogamer.net pranešime internetinių žaidimų asociacijos (OGA) įkūrimo proga.
• Terminas „Esports“ egzistavo vėliausiai nuo Elektroninės sporto lygos (ESL) įkūrimo 2000 m., tačiau visame pasaulyje jis paplito tik daug vėliau.
• Be Esports, ty elektroninio sporto (taip pat rašoma eSports arba E-Sports), taip pat egzistavo tokie terminai kaip virtualus sportas ir skaitmeninis sportas. Deja, mes nežinome senesnio internetinio šaltinio, kuriame būtų naudojamas terminas, nei Eurogamer.net, taip pat nežinome kitų šaltinių, tokių kaip Vikipedija.
Dėl pagrindinių transliacijų, naujų įstatymų, skirtų apsaugoti žaidėjus nuo išnaudojimo, ir susitelkiant į geresnes fizines sąlygas, Esportas vis labiau priimamas kaip „tikras“ sportas.
Daugelis tradicinių sportininkų savo socialinės žiniasklaidos paskyrose atvirai rodo, kad mėgsta žaisti savo...
Šį darbą sudaro 607 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!