Atvirojo kodo programinė įranga leidžia neribotai studijuoti, kurti, platinti ir kopijuoti jos šaltinio kodą.
Atvirieji šaltiniai - tai informacija, prie kurios prieiga nėra apribota technologinėmis, teisinėmis, ar kažkokiomis kitokiomis priemonėmis ir ją galima pasiekti viešai. Atviruosiuose šaltiniuose esanti informacija įgalina daugybėje sričių priimti greitesnius ir efektyvesnius sprendimus. Taip pat, tai – puikiai tinkama terpė vykdyti tikslinę paiešką.
Atvirasis šaltinis reiškia ne tik prieigą prie šaltinio kodo. Atvirojo kodo programinės įrangos platinimas turi atitikti toliau pateiktas nuostatas.
Bet kuri žmonėms suprantama programavimo kalba parašytų teiginių serija vadinama- šaltinio kodu. Šiuolaikine programavimo kalba parašytos programos šaltinio kodą dažnai sudaro daugybė tekstinių failų, nors tas pats kodas taip pat gali būti atspausdintas knygose arba saugomas magnetinėje juostoje (be failų sistemos).
Licencija nedraudžia parduoti ar perduoti programinės įrangos, kaip programinės įrangos platinimo, apimančios programas iš įvairių šaltinių, komponento. Licencija nereikalauja, bet nebūtinai užkerta kelią honorarui ar kitokiam mokesčiui už tokį pardavimą.
Tipiškiausia komercinė veikla – mokamas automatinis programų su GPL ir LGPL licencijomis atnaujinimas.
2. Išeitinis kodas
Programa turi turėti šaltinio kodą ir palaikyti tiek kompiliuotą, tiek šaltinio kodo platinimą. Jei komponentas nepateikiamas kartu su šaltinio kodu, turi būti aiškiai nurodytas būdas jį gauti už ne didesnį nei teisingą kopijavimo mokestį arba dar geriau – nemokamai atsisiųsti internetu. Bet kuris programuotojas turi turėti galimybę pakeisti šaltinio kodą, todėl jis turi būti prieinamas tokia forma. Draudžiama tyčia modifikuoti kodą tokiu būdu, kuris suklaidintų programuotoją. Pirminio apdorojimo arba vertėjo rezultatai nepriimtini kaip tarpinės formos.
3. Išvestiniai darbai
Licencija turi leisti atlikti modifikacijas bei kurti išvestinius darbus, o taip pat turi leisti tuos darbus platinti su tokia pat licencija kaip ir išeitinis kodas.
3. Išvestiniai darbai
Licencijos sąlygos turi leisti modifikuoti ir gaminti išvestinius kūrinius, taip pat platinti tokius kūrinius tomis pačiomis sąlygomis kaip ir šaltinio kodas.
4. Autoriaus išeinamojo kodo neliečiamumas
Tik tada, kai licencija taip pat leidžia dalytis originaliu kodu kartu su pataisomis, leidžiančiomis pakeisti galutinį produktą kompiliavimo...
Šį darbą sudaro 894 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!