Konspektai

Kompiuterių raidos istorija

10   (1 atsiliepimai)
Kompiuterių raidos istorija 1 puslapis
Kompiuterių raidos istorija 2 puslapis
Kompiuterių raidos istorija 3 puslapis
Kompiuterių raidos istorija 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Kompiuterių raidos istorija, pirmoji automatinė mašina, Hermano Holerito tabuliatorius ir IBM, pirmojo elektroninio kompiuterio projektas. Įžanga: Kompiuteriui, panašiai tokiam, kokį turime šiandien, dar labai nedaug metų – vos pusšimtis. Tačiau žmogus nuo seno bandė kurti įvairias priemones, kurios palengvintų intelektinę veiklą – pirmiausia, skaičiavimus. Naujovių kūrimas visuomet yra sudėtingas procesas, kuriame persipina kūrėjų fantazija, įvairių dalykų teorijos, praktinis poreikis. Užbaigdami vadovėlio dalį apie kompiuterius, šiek tiek apžvelgsime kompiuterinės technikos kūrimą, pradėdami net nuo mechaninių pirmtakų

Ištrauka

Kompiuteriui, panašiai tokiam, kokį turime šiandien, dar labai nedaug metų – vos pusšimtis. Tačiau žmogus nuo seno bandė kurti įvairias priemones, kurios palengvintų intelektinę veiklą – pirmiausia, skaičiavimus. Naujovių kūrimas visuomet yra sudėtingas procesas, kuriame persipina kūrėjų fantazija, įvairių dalykų teorijos, praktinis poreikis. Užbaigdami vadovėlio dalį apie kompiuterius, šiek tiek apžvelgsime kompiuterinės technikos kūrimą, pradėdami net nuo mechaninių pirmtakų.
Pirmoji skaičiavimo priemonė buvo rankų ir kojų pirštai. Todėl natūralu, kad nauji didesni skaičiai (drauge ir skaičiavimo sistemos) buvo sudaromi, remiantis pirštų kiekiu.
Vėliau imta naudoti įvairius daiktus: lazdas su įpjovomis, virves su mazgais. Pagaliau atsirado abakas (V a. pr. m. e.) – lenta, suskirstyta į juostas (skirsnius), ant kurių dėliojami akmenukai. Abakas buvo naudojamas ilgai – beveik visa žmonijos istorija mini jį. Kiekviena šalis ką nors tobulindavo, keisdavo. Tik žymiai vėliau ėmė rastis mechaninės mašinos.
Pascalina. Vieną iš tobulesnių mechaninių skaičiavimo mašinų, išlikusių iki šių dienų ir turėjusių didelę įtaką kitiems mokslininkams, 1642 metais sukūrė prancūzų mokslininkas Blezas Paskalis (Blaise Pascal, 1623-1662). Jaunasis Blezas, ilgas valandas padėdamas tėvui, tuometiniam mokesčių rinkimo valdininkui, skaičiuoti pinigus, sugalvojo įrenginį, galintį atlikti sudėtį ir atimtį. Amžininkai įrenginį pavadino „Pascalina“ (17.1 pav.). Jį sudarė ratukai, ant kurių buvo užrašyti skaitmenys nuo 0 iki 9. Ratukai turėjo dantračius. Apsisukęs vieną kartą, ratukas užkabindavo gretimą ratuką ir pasukdavo jį per vieną skaitmenį. B. Paskalio taikytas „surištų ratukų“ principas buvo naudojamas beveik visuose vėliau sukurtuose mechaniniuose skaičiuotuvuose.
B. Paskalis vėliau tapo žymiu matematiku ir filosofu, tačiau jo nuopelnai kompiuterių istorijai prisimenami iki šiol. Jo vardu pavadinta viena iš populiariausių programavimo kalbų – tai Jūs žinote.
Pirmoji automatinė mašina. Prancūzas Žozefas Žakardas (Joseph Jacquard, 1752-1834) 1801 metais sukūrė visiškai automatizuotas stakles (17.2 pav.). Staklės buvo valdomos perforuotomis kortomis – perfokortomis – kartono stačiakampiais su pramuštomis skylutėmis. Kiekvienam šaudyklės ėjimui daroma atskira korta. Šitaip būdavo užkoduojamas visas audimo raštas. Tačiau kortų reikėdavo labai daug. Pavyzdžiui,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1185 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1185 ž.)
Darbo duomenys
  • Informacinių technologijų konspektas
  • 4 psl., (1185 ž.)
  • Word failas 42 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt