Klaipėda – 2004/2005 m. m.
Ir šiandien kiekvienas žmogus privalo surasti savo atsakymus į tuos pačius klausimus. Neįmanoma pavarčius enciklopediją, sužinoti, ar yra Dievas arba pomirtinis gyvenimas. Žinynas taip pat negali patarti kaip gyventi. Tačiau susipažinus su kitų žmonių mintimis, lengviau patiems susidaryti požiūrį į gyvenimą. Mes suvokiame, kad dalyvaujame kažkokiame mįslingame dalyke ir norime sužinoti, kaip viskas susiję. Kažkas viduje mums sako, kad gyvenimas – didžiulė mįslė. Nors filosofiniai klausimai ir turi rūpėti visiems žmonėms, bet filosofu tampa ne kiekvienas. Dėl įvairių priežasčių kai kuriuos žmones kasdienybė taip įtraukia į savo sūkurį, kad stebėjimasis pasauliu kažkur pranyksta. Čia filosofai sudaro garbingą išimtį. Filosofas niekada nesugeba prisitaikyti prie pasaulio. Jam ir toliau pasaulis lieka nesuvokiamas – net mįslingas ir mistiškas. Sako, kad filosofai kaip ir vaikai turi vieną bendrą savybę. Galima sakyti, kad filosofas visą gyvenimą išlieka toks pat imlus, kaip mažas vaikas.
Per ilgus laikus susiklostė netgi tradicinis požiūris, kad idėjos valdo ir tvarko pasaulį – tarsi filosofija ir būtų tikrasis gyvenimas,..
Šiam referatui pasirinkau vieną neofrodistinės psichoanalizės kūrėjų – Ėrichą Fromą (Erich Fromm). Jį pasirinkau todėl, kad man jo mintys lengvai suprantamos, patinka jo požiūris. Ė. Fromas – vokiečių ir JAV filosofas, psichologas. Psichoanalizės principus siūlė taikyti žmogaus ir visuomenės terapijai.
Ėrichas Fromas
Ė. Fromas gimė 1900 metais Vokietijoje, Frankfurte prie Maino. Heidelbergo ir Frankfurto universitetuose studijavo psichologiją bei sociologiją. Dvidešimt dvejų metų tapo filosofijos mokslų daktaru, toliau gilino psichoanalizės žinias Miuncheno universitete ir Berlyno Psichoanalitiniame institute. Nuo 1926 metų vertėsi psichoanalizės praktika, nemažai laiko skirdamas ir teorinėms studijoms bei paskaitoms Frankfurto Socialinių Tyrimų institute. 1933 metais, pakviestas skaityti paskaitų Čikagos Psichoanalitiniame institute, jis išvyko į Jungtines Valstijas (kiti šaltiniai teigia, kad 1933 metais į JAV jis persikėlė gelbėdamasis nuo nacių). Tapęs JAV piliečiu, dėstė įvairiuose Amerikos koledžuose, garsiuose Kolumbijos ir Jeilio universitetuose. Nuo 1951 metų Ė. Fromas Meksikos Nacionalinio universiteto profesorius. Jo...
Šį darbą sudaro 3541 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!