Šperos

Dokumentai, aktai, raštai

9.0   (3 atsiliepimai)
Dokumentai, aktai, raštai 1 puslapis
Dokumentai, aktai, raštai 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

PROTOKOLAS-dok,kuriame fiksuojama kolegialių institucijų posėdžių, susirinkimų, pasitarimų, konferencijų klausimų svarstymo eiga ir priimti nutarimai ar sprendimai.
KOKIOS ĮSTAIGŲ KOLEGIALIOS INSTITUCIJOS, SPRĘSDAMOS KLAUSIMUS, RAŠO PROTOKOLUS? Komercinėse įst rašomi direktorių tarybos ar valdybos posėdžių protokolai; akcininkų susirinkimo protokolai; įmonių darbuotojų protokolai; mokymo įstaigų pedagogos tarybos protokolai. Informacija iki texto: 1.Dok.sudarytojas; 2.Dok.pavadinimas-nusako kolegialios institucijos pavadinimą ir jos darbo pobūdį; 3.Dok.įforminimo data-data reiškia ne dieną,kada susirinkimas vyko,bet dieną,kada buvo parašytas protokolo švarraštis; 4.Registracijos nr; 5.Renginio vieta.
Įvadinė dalis:nurodoma renginio data ir laikas.Toliau nurodomas renginio pirmininkas ir sekretorius,dalyviai.Jei dalyvių nedaug,surašomos jų pavardės ABC seka.Jei dalyvių daug-surašomas atskiras sąrašas,o protokolo eilutėje(dalyvauja) įrašoma dalyvaujančiųjų skaičius ir pažymime,kad sąrašas pridedamas.Toliau nurodomi kviestieji asmenys.Čia užrašoma kviestojo vardas,pavardė bei jo pareigos.Taip pat įrašomi ir svarstomi klausimai.Klausimai surašomi pagal svarbą.Pagrindinėje protokolo teksto dalyje užrašoma klausimų svarstymo eiga,esminės pasisakiusiųjų mintys ir priimtas nutarimas.Pagrindinė protokolo dalis yra formalizuota ir rašoma pagal tokią schemą:SVARSTYTA....Pranešėjas....; trumpai užrašomas protokolo turinys;po to užrašomos pasisakiusiųjų mintys;klausimo svarstymas baigiamas nutarimo priėmimu;NUTARTA...
Susirinkimo metu rašomas protokolo juodraštis,paskui textas redaguojamas ir surašomas protokolas.Kartais posėdžio eiga įrašoma į diktofono juostą ir parašomas protokolas iššifravus.
Posedž.pirmininkas
Posedž.sekretorė
Dalyvauja
Kviestieji asmenys
Darbotvarkė
SVARSTYTA
NUTARTA
Posedž.pirm-parašas
Posėdž.sekretore-parašas
AKTAS-informacinis vidaus dok.;tai faktus ar įvykius patvirtinantis dok,kurį surašo keli asmenys-vadinamoji komisija.Aktų yra: darbų ar dok priėmimo aktai,materialinių vertybių nurašymo aktai,inventorizacijos aktai,nelaimingų įvykių aktai.
KAS SURAŠO IR PASIRAŠO AKTUS?Aktus dažniausiai surašo komisijos,kurios gali būti nuolat veikiančios arba sudarytos įstaigos vadovo įsakymu.Dok ar darbų priėmimo aktus pasirašo ne komisija,o 2žmonės:tas kas perdavė ir tas,kas priėmė.Aktą gali pasirašyti ir 1asmuo,pvz“ auditorius,atlikęs kokios nors organizacijos finansines ar kitos veiklos patiktinimą ir surašęs aktą.AKTŲ ĮFORMINIMO TAISYKLĖS: 1.Dok.sudarytojas; 2.Tvirtinimo žyma.Aktai tvirtinami įstaigos vadovo parašu.Dažniausiai tvirtinimo žyma užrašoma taip:
TVIRTINU
Direktorius
(parašas)
vardas,pavardė
Jei aktą tvirtina aukštesniosios institucijos vadovas-rašoma ir patvirtinimo data. 3.Dok.pavadinimas; 4.Data ir reg.nr; 5.Sudarymo vieta; 6.Tekstas.Aktų tekstai susideda iš 2dalių: Įvadinė-nurodomas akto surašymo pagrindas,dažniausiai tai būna įstaigos vadovo įsakymas,kartais gali būti ir žodinis nurodymas,atsižvelgiant į kokius nors susiklosčiusius įvykius ar faktus.Rašoma ir komisijoa sudėtis,t.y:komisijos pirmininko bei narių pavardės,vardai,pareigos.
Pagrindinė-išdėstomi faktai,įvykiai ar...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 821 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (821 ž.)
Darbo duomenys
  • Raštvedybos špera
  • 2 psl., (821 ž.)
  • Word failas 44 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt