Referatai

Deviantinis elgesys

10   (1 atsiliepimai)
Deviantinis elgesys 1 puslapis
Deviantinis elgesys 2 puslapis
Deviantinis elgesys 3 puslapis
Deviantinis elgesys 4 puslapis
Deviantinis elgesys 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Paskutiniu metu vis dažniau susiduriu su įvairios aplinkos žmonėmis. Jeigu iki šiol mano aplinkoje buvo kalbėta apie tai kas yra gera, dora ir teisinga, stengiamasi rodyti ir matyti tik tai kas gražu, tai dabar visa tai yra tik viena medalio pusė. Pradėjus studijuoti socialinę pedagogiką kasdien išgirstu apie tai kas vyksta aplink mus, apie tai kokios problemos aktualiausios šių laikų mūsų visuomenei. Kaip bebūtų gaila, tų problemų yra daug ir jų nemažėja. Pasirinkta esė tema „Nepilnamečių deviantinis elgesys tai gyvenimo būdas ar neišvengiamybė“ yra aktuali šių laikų tema. Tai tema susijusi su problema. Šiai temai panagrinėti pasirinkau dviejų autorių knygas I.Leliūgienės ir G.Kviskienės ir bandysiu įrodyti, kad nepilnamečių deviantinis elgesys yra neišvengiamybė.
Lietuva pirmauja pagal nusikalstamumą, savižudybių skaičių, alkoholio vartojimą. Šie rodikliai yra vieni didžiausių Europoje. Ir tai nekelia džiaugsmo ar pasididžiavimo. Atvirkščiai – priverčia susimąstyti kodėl taip yra, kur viso to priežastys. Iš pirmo žvilgsnio priežastys atrodo paprastos. Bent jau paprastos tiems, kurie neįsigilina į jas. Geriau įsigilinus matyti, kad viso to priežastys ir juo labiau pasekmės yra labai rimtos. Visa tai telpa į deviacijos sąvoką.
Kas yra deviantinis elgesys? Pasak V. Pruskaus – „tai elgesys, laikomas netoleruotinu arba pažeidžiančiu socialines normas“. I. Leliūgienė šią sąvoką apibrėžia šiek tiek plačiau. „ paaugliai, kurių elgesys neatitinka normą ir skiriasi nuo visuomenėje priimtų taisyklių, normų, vadinamas SUNKIU arba SUNKIAI AUKLĖJAMU. Sunkiai auklėjamo paauglio elgesys, veikla, nepaisanti jokių visuomenėje priimtų bei nustatytų normų bei taisyklių, mokyklinėje literatūroje apibūdinama DEVIACIJOS sąvoka“. Analizuojant įvairią mokslinę literatūrą, pastebėta, kad tokiam, visuomenės taisyklių neatitinkančiam elgesiui, kuris dažnai aprašomas, kaip įvairūs nukrypimai nuo priimtinų socialinių normų, apibūdinanti yra naudojamos labai įvairios sąvokos: nevisuomeniškas, asocialus, deviantinis, antiasocialus, antivisuomeniškas, nusikalstamas, kriminalinis, amoralus, delinkventinis elgesys ir kitos panašios sąvokos. Daugumai šios sąvokos asocijuojasi su nepilnamečiais, paaugliais. Žinoma devintais gali būti ne tik paaugliai, bet ir suaugę žmonės. Tuo labiau, kad deviantinis elgesys...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1001 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1001 ž.)
Darbo duomenys
  • Socialinės psichologijos referatas
  • 5 psl., (1001 ž.)
  • Word failas 296 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Žmonijos elgesys

Žmonijos elgesys Socialinė psichologija Peržiūrėti darbą

Asocialus elgesys

Asocialus elgesys Socialinė psichologija Peržiūrėti darbą

Pagalba ir altruistinis elgesys

Pagalba ir altruistinis elgesys Socialinė psichologija Peržiūrėti darbą

Agresyvus elgesys, agresija

Agresyvus elgesys, agresija Socialinė psichologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt