Namų darbai

Demokrito teisės filosofija

9.4   (3 atsiliepimai)
Demokrito teisės filosofija 1 puslapis
Demokrito teisės filosofija 2 puslapis
Demokrito teisės filosofija 3 puslapis
Demokrito teisės filosofija 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Demokritas Abderanietis. (Demokritos Abderites; gimė apie 460m. pr. Kr. Abderoje, mirė Trakijoje- apie 370m. pr. Kr.) – graikų filosofas, materialistas, vienas atomizmo kūrėjų, Leukipo mokinys.
Parašė apie 70 etikos, fizikos, matematikos, astronomijos, filosofijos, technikos ir kt. veikalų, išliko apie 300 fragmentų. Dažnai priskiriamas prie priešsokratikų, nors tai chronologiškai nėra teisinga, nes jis buvo Sokrato amžininkas.
Demokritas teigė kad, egzistuoja tik atomai (būtis) ir tuštuma (nebūtis). Atomai - nedalomos ir nekintančios, tuštumoje judančios materialios dalelės, kurios skiriasi forma, dydžiu, svoriu, padėtimi. Atomų judėjimas amžinas ir savaiminis. Atomų judėjimas amžinas ir savaiminis, sąlygojamas visatoje viešpataujačio būtinumo. Jungiantis ir išsisklaidant atomams, atsirandą ir žūstą daiktai, pasauliai. Pastarųjų esą daug: vieniems formuojantis, kiti klesti, nykstą. Tuo pačiu principu Demokritas aiškino gyvybę, sielą, pažinimą. Siela esanti sadaryta iš apvalių, judrių lyg ugnis atomų, kuriems išsisklaidžius mirštama. Pažinime Demokritas rėmėsi analogija. Pagal ją, jutiminius vaizdus sukelią nuo daiktų atsiskiriantys atomų srautai, mažos daiktų kopijos, kurios sudirginančios jutimų organus ir sukeliančios pojūčius. Jutiminį pažinimą Demokritas laikė nepilnu. Tobulesnis esąs mąstymas. Juo pažįstami patys smulkiausi, pojūčiams neprienami atomai.
Senovės filosofai stengėsi suvokti, kas slypi už tiesos pasaulio arba už jų pasaulio tiesos, ir, žinoma, tuomet suprato, kad pasaulis pasidarė neteisingas. Demokritas buvo vienas iš pirmųjų gilaus ir, turint galvoje jo metą, nuostabiai nuoseklaus materializmo kūrėjų. Demokritas nėra vienišas genijus, iškilęs virš savo amžininkų. Vienoje gretoje su juo puikūs pirmtakai ir sekėjai. Bet jo teorija- ištiso filosofijos vystymosi periodo, jos nuostabios vaikystės senovės Graikijoje viršūnė. Demokrito materializmas ir atomizmas toliau buvo plėtojamas Epikūro, Lukrecijaus ir visos materializmo krypties, kuri skynėsi kelią į ateitį.
Su dideliu dėmesiu ir jaunuoliui retai būdingu susikaupimu Demokritas studijavo graikų filosofiją. Jo gamtamokslinės pažiūros formavosi veikiamos jonėnų, o pirmasis kūrinys jo „moralinių“ veikalų sąraše pavadintas „Pitagoru“ Tačiau lemiamą įtaką Demokrito pažiūrų formavimuisi padarė iš Mileto į Abderą atvykęs filosofas Leukipas. Demokratas tapo ištikimu jo mokiniu, iš jo perėmė ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1993 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1993 ž.)
Darbo duomenys
  • Teisės namų darbas
  • 4 psl., (1993 ž.)
  • Word failas 53 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Patentų teisės šaltiniai Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES). Patentų teisės šaltiniai, subjektai, objektai. Patento savininko t

Patentų teisės šaltiniai Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES). Patentų teisės šaltiniai, subjektai, objektai. Patento savininko t Teisė Peržiūrėti darbą

Lietuvos teisės integracija į Europos Sąjungos (ES) teisę

Lietuvos teisės integracija į Europos Sąjungos (ES) teisę Teisė Peržiūrėti darbą

Teisės aiškinimas - naujų teisės normų kūrimas ar esamos teisės tobulinimas

Teisės aiškinimas - naujų teisės normų kūrimas ar esamos teisės tobulinimas Teisė Peržiūrėti darbą

Romėnų teisės šaltiniai, romėnų teisės raida viduramžiais bei Naujaisiais laikais, romėnų teisės recepsija

Romėnų teisės šaltiniai, romėnų teisės raida viduramžiais bei Naujaisiais laikais, romėnų teisės recepsija Teisė Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt