2 Realistiškesnė visuomenė 6
Šios teorijos klausimą galima suformuluoti šitaip: kaip reikia tvarkyti valstybę, kad prastų valdytojų būtų galima atsikratyti be kraujo praliejimo, be prievartos? 6
5. DEMOKRATINĖ TENDENCIJA 7
SUKURTI GERIAUSIĄ IŠ VISŲ GALIMŲ SISTEMŲ 7
6. PRIGIMTINĖS LYGYBĖS IDĖJA 8
7. DEMOKRATIJA KAIP MAKSIMALIAI ĮMANOMOS LAISVĖS SĄLYGA 9
7.1. Bendroji laisvė 9
7.2. Apsisprendimo laisvė 10
7.3. Moralinė autonomija 11
8. Demokratinio proceso teorija 12
8.1. POLITINĖS SANTVARKOS PRIELAIDOS 12
8.2. DEMOKRATINIO PROCESO KRITERIJAI 13
8.3. Balsavimo lygybė sprendžiamojoje fazėje 13
9. DEMOKRATIJOS SĖKMĖS SĄLYGOS 14
10. IŠVADOS 18
11. Literatūros sąrašas 19
2. ĮVADAS
Vargu ar rasime labiau sukompromituotą žodį negu”demokratija”. Šis žodis ne visuomet turėjo giriamąjį atspalvį. Filosofijos korifėjai Senovės Graikijoje nelabai vertino demokratiją. Šiandien ji laikoma geriausia santvarka iš tų, kurią galėjo išrasti žmonės. Žinoma, demokratija turi ir tam tikrų neigiamų bruožų, bet šiandien jos reikalingumą ir naudingumą įrodo tai, kad labai daug šalių renkasi būtent demokratiją – liaudies valdžią. Demokratiją siejama su laisvų rinkimų pagrindu, daugumos valdymu, konstitucionalizmo principu ir t. t.
Referate aptarsiu demokratijos sampratą, jos pagrindinius bruožus, atskleisiu jos pranašumus ir keletą trūkumų, pateksiu keleto teoretikų nuomonę apie demokratiją, atskleisiu pagrindines žmogaus teises ir laisves.
3. DEMOKRATIJA SENAJAME IR ŠIUOLAIKINIAME PASAULYJE
3.1.ANTIKA
Demokratijos sąvoka atsirado senovės Graikojoje, o jos idėją pirmą kartą suformulavo Herodotas V a. pr. Kr. Jis rašė, kad valstybė sukurta lygybės pagrinu: svarbiausi reikalai sprendžiami tautos susirinkime, pareigos skiriamos burtų keliu, valdininkų atsiskaitomumas.Gyventojai buvo susiskirstę į tris grupes. Pakopos apačioje buvo vergai. Jie sudarė trečdalį visų Atėnų gyventojų. Vergai buvo beteisiai. Kitą piliečių dalį sudarė pirkliai, amatininkai, žemdirbiai, gyvenę iš verslo. Mieste gyvenantys svetimšaliai buvo vadinami metekais. Jie, kaip ir vergai, negalėjo dalyvauti miesto politiniame gyvenime, nors buvo laisvi žmonės ir nepatirdavo jokios socialinės diskriminacijos.
Demokratijos santvarkos pavyzdys – Atėnų miestas – valstybė. Visi jo piliečiai vyrai sudarė Asamblėją – miesto susirinkimą. Jame galėjo dalyvauti visi suaugę vyrai nuo 20 metų amžiaus. Susirinkimai vykdavo 10 kartų per metus. Ypatingais atvejais jį...
Šį darbą sudaro 8104 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!